Autor Zpráva
rosomák
Profil
Ahoj,
mám na vás dotaz a to zda je možné převzít tabulku na tomto odkazu tak, aby se "sama" aktualizovala dle stránky, z které by byla převzata.
Klidně přes iframe, ale tak, aby tam byla jen ta tabulka. Nevím, kterou část kódu tam přesně vložit. Pokusil jsem se o to zde: ODKAZ, ale nefunguje mi to.
janbarasek
Profil
rosomák:
Můžeš jí načíst pomocí php:

<?php
$data = file_get_contents('http://www.stredoceskyhokej.cz/krajska-soutez-muzu-2011-2012/tabulka.html');
?>


A pak už jenom za pomoci regulárních výrazů jí vyparsuješ ze zdrojového kódu a vypíšeš tam kde je potřeba. Jestli tomu moc nerozumíš, tak to jde třeba lehce "prasácky" udělat za pomoci explode, kde vytáhneš tag <table> a </table>, a nakonec vypíšeš to co je mezi tím.
Taps
Profil
rosomák:
tady to je detailněji http://rjwebdesign.net/Blog/PHP/20080612-Ukazujeme-Fotbalove-Tabulky#komentar2018
_es
Profil
rosomák:
Zmysel tohoto vlákna mi pripadá:
Ako sa priživiť na cudzej webstránke a najlepšie ešte nejako automaticky.
Prečo na ňu nedáš len jednoduchý normálny odkaz?
Alebo, prečo sa nespýtaš, či s tým vlastník stránky súhlasí a či ti prípadne nemôže nejako sprístupniť len samotné dáta tabuľky?

janbarasek:
Můžeš jí načíst pomocí php
Čiže každý návštevník webstránky rosomáka bude automaticky zaťažovať aj originálny web?
rosomák
Profil
janbarasek + Taps: Díky, vyzkouším a případně se ozvu okud bych měl nesnáze ;-)

_es: Ano, chci se přiživit na cizí stránce a znesvětit tak cizí práci. Jestli jsi se na ty odkazy podíval tak chci tabulku, která se týká našeho hokejové oddílu a chci si jí vzít z centrálního webu, který zastřešuje soutěž, které naše týmy hrají, čili ty tabulky jsou dělané pro nás!! Myslím, že když po každém zápase posíláme hlášení, aby ta tabulka mohla vzniknout tak není takový problém se jí dát na web. A proč na tabulku nechci dávat odkaz a chci jí mít na webu je snad jasné.
ninja
Profil
rosomák: zkuste kontaktovat provozovatele centrálního webu, jestli vám data neposkytne v nějakém lepším formátu.

Jinak budete s velkou pravděpodobností porušovat autorský zákon.
rosomák
Profil
Dole pod tabulkou bude uveden odkaz odkud je tabulka převzata - žádný autorský zákon porušovat nebudu.
_es
Profil
rosomák:
chci si jí vzít z centrálního webu, který zastřešuje soutěž, které naše týmy hrají, čili ty tabulky jsou dělané pro nás!!
No tak prečo sa nespýtaš vlastníka webu či s tým súhlasí? Možno ti potom sprístupní len to, čo ti je treba, teda dáta tabuľky, alebo aspoň spraví stránku tak, aby sa dala v iframe zobraziť len tabuľka - stačí dať vhodnému elementu atribút id.
ninja
Profil
rosomák: Nemáte pravdu. Ale než napsat s prosbou jeden email, evidentně upřednostňujete komplikovanější a problematičtější řešení. Hodně štěstí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0