Autor Zpráva
jio
Profil
Dobrý den,
potřeboval bych radu k HTML.

V souvislém textu mám odkaz
<a href="mailto:adresa@domena.cz?subject=Predmet e-mailu&body=Predefinovany text casti obsahu e-mailu %0ADalsi radek s textem%0A">nazev odkazu</a>
Mail se otevírá v MS Outlook v rámci Intranetu, který není otevřen ven a není tak aktuální hrozba spamových robotů.

Potřeboval bych, aby se po kliknutí na odkaz umístil kurzor až za poslední znak předdefinovaného textu. To v tomto případě znamená na začátek 3. řádku. Teď se text do těla e-mailu vypiše, ale kurzor je na pozici 0,0.

Je tento požadavek bez použití skriptování vůbec možný? V případě nutného použití skriptování, je možné mít tento skript jako součást tohoto odkazu?

Mám možnost změnit pouze tvar odkazu (obsah tagu), ne strukturu stránky. Vzhled stránky se nemůže změnit a nemohu tak použít formulář. Text v body obsahuje předdefinovaný úvod a odesílatel má doplnit své stanovisko až za tento úvod. A někteří to pojmou ryze účelově a narvou své stanovisko tam, kam jim ukazuje kurzor. A vznikne tak nepřehledný kočkopes.

Bylo mi porazeno "Podivej se v HTML na ANCHOR". #bottom do toho odkazu s e-mailem dám, ale netuším jak tam do obsahu body za text "%0ADalsi radek s textem%0A" nacpat ten pojmenovaný anchor.




Děkuji předem za radu i případnou negativní odpověď.
Darker
Profil
Něco takového mi přijde naprosto nereálné. Možná se ti to povede zprovoznit třeba pro jednoho klienta, který to podporuje (pochybuju).
A je spousta klientů, kteří hodí kurzor na konec textu.
jio
Profil
Provozovatelnost na různých klientech neřeším. Je to v rámci intranetu a klient je vždy Outlook 2003. Nic jiného.

Potřeboval bych spíše vědět, zda to je v rámci tagu možné nějak zadat. Třeba s využitím uvedeného Anchoru. Mi se to nepovedlo a nevím, jestli to je jen mým neumětelstvím nebo to prostě není možné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0