Autor Zpráva
frauen
Profil *
Zdravím,

řeším následující problém. Mám delší stránku a potřeboval bych 80px od spodní části stránky umístit blok. Pokud použiji absolutní pozici, umístí se blok v dané pozici pouze na obrazovce, ale já bych to potřeboval umístit vzhledem k celému obsahu stránky.

Poradíte, prosím, jak na to?

Děkuji předem.
panther
Profil
frauen:
pozicuj ho absolutně vzhledem k celé stránce, ne k body. Vůči čemu se pozicované elementy pozicují se píše na každém rohu, kde je o pozicování sebemenší zmínka. I zde na diskusi.
frauen
Profil *
Vím, že stačí nadřazenému prvku dát relativní pozici a prvek s absolutní pozicí se pak vztahuje k němu.

Mám to však tak, že mám plugin Cycle pro obrázky na celou obrazovku (100% šířka) běžící v pozadí a potřebuji ještě umístit ten prvek další na 80px od konce dokumentu.

To, co jsem výše zmínil, jsem zkusil a bohužel to nešlo, proto prosím o radu.
frauen
Profil *
Momentálně jsem to vyřešil tak, že pomocí javascriptu spočítám výšku dokumentu a podle toho vypočítám pozici pro daný blok.

Mám však menší problém. Stává se mi, že se blok neumístí podle vypočítané pozice, ale jen klasicky absolutní pozice obrazovky, kterou mám v css. Nemůže to být způsobeno tím, že se obrázek přizpůsobuje velikosti obrazovky a v ten moment, kdy to počítá tu pozici tak ještě není zpracovaný? Případně dá se to nějak ošetřit?
panther
Profil
frauen:
píšeš o problému s výškou, ve [#3] však hovoříš o naprosto irelevantní šířce. Dodej odkaz na problematickou stránku, třeba bude problém vidět lépe než ve tvém zmatečném popisu. Možná proto ti nikdo neodpověděl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0