Autor Zpráva
Nailen
Profil
Zdravím všechny,

mám 2 domány a jeden hosting.

domena1.cz
domena2.cz

lze na jednom hostingu hostovat dva weby? domenu 2 nějak směřovat do nějakého adresáře na hostingu. Nevadilo by mi, že by se to přesměrovalo na domena1/něco
Možná to píšu dost zmatečně, ale jde mi oto, že když zadám www.domena2.cz tak mi najede jiná část webu www.domena1.cz

Děkuji za radu

Moderátor Davex: Titulek „sm+řování domén“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
janbarasek
Profil
Nailen:
U hostingů to bude asi problém, ale můžeš to vyřešit třeba tak, že si registruješ free hosting u endory a dáš na hlavní stránku přesměrování na ten určitý adresář. Jestli chceš všechen obsah domény mít duplicitní s tou druhou, tak jenom nastav stejnej DNS záznam.
Hosting je totiž chápán jako hostování jedné domény.

Jiné řešení mě momentálně nenapadá.
Tori
Profil
Nailen:
Nepíšete, jestli se to týká free nebo placeného hostingu, to je celkem rozdíl.
Placené hostingy často umožňují více domén (a/nebo aliasů) v rámci jednoho webhostingového programu. Mohou vyžadovat, aby všechny použité domény byly rovněž v jejich správě.
Multihosting jde rovněž simulovat prostřednictvím .htaccess (Odkaz), ale na 99% to bude proti pravidlům.
Kdyžtak si založte vlákno s přesnými požadavky v kategorii Hosting, tam vám spíš poradí/nabídnou konkrétní firmu+program.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0