Autor Zpráva
Pepa7777
Profil
Mám asi blbí dotaz, ale jak upravujete již vytvořené stránky v html. Mám vytvořený web, zatím jen v počítači, ale když chci něco upravit třeba na hlavní stránce (v INDEXU) tak se tam nemůžu dostat. Když index otevřu a dám zobrazení, zdrojový kód, tak mě to zase nedovolí to upravit. Jak ten zdrojový kód dostanete zpátky do poznámkového bloku aby šel následně upravovat a jak to upravujete když máte již stránky nahrané? Děkuji za odpověď
Joker
Profil
Pepa7777:
Je potřeba upravovat přímo ten soubor na disku, ne přes zobrazení zdrojového kódu v prohlížeči.
Tzn. ten soubor místo v prohlížeči otevřít v editoru.
Už nahrané stránky se obvykle upravují takhle: Na web se stránky nahrají přes FTP z počítače, případné změny se udělají na té kopii webu v počítači a pak se nahrají aktuální soubory na web.
Petr ZZZ
Profil
Pepa7777:
Můžeš třeba otevřít poznámkový blok a potom v něm otevřít stránku, kterou chceš upravit. Na průběžnou kontrolu, co to dělá, když to upravuješ, musíš kromě toho otevřít prohlížeč a v něm otevřít tu samou stránku. Máš tedy otevřené dva programy: poznámkový blok a prohlížeč. Abys viděl úpravy, musíš stránku v poznámkovém bloku uložit a v prohlížeči aktualizovat (F5). Některé verze IE otevírají poznámkový blok samy, když klikneš v prohlížeči pravým tlačítkem na stránku a zvolíš zobrazit zdrojový kód.

POZOR: Nevím, jak která verze poznámkového bloku, ale přinejmenším u některých (starších) lze jít jen jeden krok zpět. Abych nepřišel o původní verzi stránky, než uznám úpravy za povedené, otevřu si poznámkový blok ještě podruhé (nové okno) a celou stránku do něj zkopíruji. Až jsou úpravy hotové, tuto kopii smažu.

Novou verzi musíš nahrát na server, aby byla vidět v internetu (přepíšeš tedy starou verzi – mají-li fungovat odkazy z jiných stránek, nesmíš ji totiž přejmenovat).
han5vk
Profil *
Odporúčam nainštalovať si Notetab+ a v ňom klasicky napíšeš kód, klikneš na ikonku rpehliadača, otvorí ti prehliadač a vidíš zmeny ;) Priamo na serveri je problém stránky upravovať, preto je dobré napísať zmeny doma, skúsiť a potom prepísať súbory na serverí :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0