Autor Zpráva
DeLord
Profil *
Ahoj.
Potřebuju na stránku napsat sdělení, které se návštěvníkovi zobrazí, pokud na ní příjde (na index.php), ale chtěl bych, aby se zobrazovala pouze jednou a pak se třeba nějak do cookies uložilo, že už jí viděl a neotravovalo ho to znovu. Mám na stránkách funkci GET (jednotlivé se jmenují index.php?s=neco, index.php?s=necojineho, ...) a kdybych zprávu dal do indexu, tak by se to návštěvníkovi zobrazovalo pořád dokola, což nechci. Nejradši bych, aby mu to ukázalo nějaký html nebo php soubor, ze kterého by pak byl odkaz na index, ale když to jinak nepůjde, tak postačí alert.
Doufám, že jsem se vyjádřil dostatečně srozumitelně :)
Rellik
Profil
No a jaký v tom vidíš problém? Napsal sis sám jak by to šlo. Při první návštěvě zjišťovat jestli cookies existuje a podle toho zobrazit alert a zároveň zapsat neco do cookies a nebo alert nezobrait.
DeLord
Profil *
bohužel s cookies neumím, nikdy jsem s nimi nepracoval :/
margin
Profil *
Tady máš hotový příklad na něco podobného, co potřebuješ, tak si to uprav, hlavně platnost cookie:
www.jakpsatweb.cz/reklama/technologie.html#cookies
DeLord
Profil *
takže to:

var jmenoCookie="pokus";// jakékoliv jméno
var dny = 3; // počet dnů, za které cookie vyprší
if(document.cookie.indexOf(jmenoCookie) == -1 ){ // neviděl to
    var datum= new Date(); // získá aktuální datum v milisekundách
    datum.setTime((datum.getTime() + 1000 * 60 * 60 * 24 * dny)); // k datu přidá počet dnů
    document.cookie= jmenoCookie + "=true; expires=" +datum.toGMTString() ; // to je zápis cookie, aby se to příště nezobrazovalo
    spustitReklamu() // sem dát kód, který spouští reklamu
}


vložím do indexu, nastavím si třeba var dny = 999999 a do spustitReklamu() vložím třeba

spustitReklamu(reklama.php)


a ono mě to přesměruje na reklama.php, pokud uživatel nemá uloženej koláček? :)
DeLord
Profil *
Bohužel mi to nefunguje, mám takovýhle kód:

<?php
var jmenoCookie="pokus";
var dny = 1; 
if(document.cookie.indexOf(jmenoCookie) == -1 ){
    var datum= new Date();
    datum.setTime((datum.getTime() + 1000 * 60 * 60 * 24 * dny));
    document.cookie= jmenoCookie + "=true; expires=" +datum.toGMTString() ; 
    spustitReklamu('reklama.php')
}
?>


Potřebuji, aby mě to při příchodu na index přeposlalo na reklama.php, ale za A mě to neodkáže, za B se ani nezobrazí index, vypisuje tuto hlášku:

Parse error: syntax error, unexpected T_VAR in /home/free/yc.cz/b/bulanci/root/www/index.php on line 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0