Autor Zpráva
Martha Black
Profil
Prosím o pomoc.
Na stránkách www.karlstejnsko.cz se mi při načtení stránek otevírá standartně stránka index.htm a vní vnořený rám se stránkou home.htm.
Jednou ze záložek těchto stránek je Penzion. Po kliknutí se mi načte stránka penzion.htm opět ve
vnořeném rámu což je pro mě dobře.
Potřeboval bych ale vytvořit jednorázový odkaz, který chci umístit na uplně jiné stránky, kde se mi po kliknutí otevřou stránky karlstejnsko.cz a ve vnořeném rámu hned stránka penzion.htm.
Bohužel pro mě je ta věc, že jsem zatím nebyl schopen pochopit tvorbu stránek v php, ve kterých by to určitě nějakým způsobem šlo udělat.
Prosím o radu jestli to co chci je možné udělat pomocí klasického odkazu nebo pomocí nějakého scriptu.
Díky.
Hugo
Profil
Martha Black

Jde to jedine pomoci javascriptu. Musis zkontrolovat nazev ramu a pokud neodpovida (tzn. stranka neni nactena v ramove strukture), tak zavolas soubor s definici ramu. Z hlavy to ted nevypotim, ale kdyz pohledas na jpw, tak to tam najdes.
Radek Hrabůvka
Profil
Je i jiná možnost, udělat úplně novou stránku, ve které bude menu a v iframe penzion.htm. Tuto stránku dáš na server karlstejnsko. odjinud ji pak budeš odkazovat. Tu úplně novou stránku samozřejmě nemusíš dělat odzačátku, ale využiješ úvodní stránku karlstejnsko a použiješ jiný úvodní iframe. Aspoň jsi poznal jednu z mnoha nevýhod rámů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0