Autor Zpráva
Cenobit
Profil
Hi

jde nejak prinutit Unix, aby akceptoval kódování Windows1250? Všiml jsem si, že pod ním téměř žádné stránky nefungují dobře a místo znaků s diakritikou se zobrazí třeba "o(". Ale třeba "í" funguje.
Zkoušel jsem to s prohlížečem Netscape 70.
Zajímá mě to jak z pohledu usera tak webdesignera.
Hugo
Profil
Cenobit

Jake distro pouzivas?? Ja nemam s win1250 problemy. Ale na druhou stranu je lepsi pro weby pouzivat iso8859 nebo utf-8.
Leo
Profil
Je jedno, v jakem kodovani mate stranky, pokud pouzite kodovani inzerujete v meta znacce content type, Leo
Cenobit
Profil
Hi

Je jedno, v jakem kodovani mate stranky, pokud pouzite kodovani inzerujete v meta znacce content type, Leo

Ale co kdyz neni treba sada Win1250 naistalovana? Muze to byt tim?

V Unixu neumim, jen jsem se s timhle problemem setkal a zajimalo me to.
Hugo
Profil
Cenobit

Pokud mas nejake novejsi distro, tak tam urcite win1250 bude. Zkus jiny prohlizec.
thingwath
Profil
Jde o to co to bylo za Unix, v některých z nich to nemusí být obecně s češtinou vůbec slavné :-) Ale zrovna Netscape 7 je jenom rebrandovaná Mozilla, takže to je trochu divný. Nebudou to fonty či něco takového?
llook
Profil
Netscape by měl umět všechna běžně užívaná kódování. Chyba podle mě může být na dvou místech - buďto je v prohlížeči nějaké kódování nastavené napevno (něco jako "view -> encoding), nebo je tam autodetekce a stránka neposkytuje potřebné informace.

NN7 je založený na Firefoxu a ten je na Linux portovaný přes Gtk+ 2.0 a to pracuje interně s unicodem. Na většině ostatních Unix-like systémů to bude asi taky gtk2, na OS X nevim.

Co je to za Unix?
Leo
Profil
Pak je jeste jedna moznost - webserver posila spatne kodovani v http hlavicce Content-type, Leo
thingwath
Profil
Netscape 7 je z dob, kdy o Firefoxu ještě nebylo ani vidu ani slechu :-)
Radek Hrabůvka
Profil
Cenobit Nepíšeš, které stránky se nezobrazí správně, a které dobře, zkus např. http://www.volny.cz/cak.cb/ , je ve win kódování. Párkrát jsem ji viděl z linuxového PC a stránka se zobrazila korektně. Docela by mě zajímalo, jak se ti to zobrazí.
<OT>Stránky čeká redesign a budou v jiném kódování, iso nebo utf</OT>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0