Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *


Dělám rezervační systém pro penzion, kde je několik apartmánů. Řeším jak to udělat pro návštěvníka pohodlně a srozumitelně. Moje představa je taková, že zobrazím dny v měsíci a obsazení apartmánů. Pod tím bude řádek, kde si člověk klikne do buňky kde si představuje začátek rezervace, buňka se označí, pak se při mouseover nad buňkami budou buňky třeba zamodřovat, dokud se neklikne, čímž se určí druhý konec intervalu. Vybraný interval se označí a pro něj se zobrazí select s volnými apartmány. To vše pomocí JS a ajaxem.

Připadá mi to pohodlné a funkční, ale ne zrovna srozumitelné. Jde mi o to, jestli to tak udělat a nějak vysvětlit, nebo na to jít jinak, případně jak.
okolojdouci
Profil *
Když jsem to tak pěkně popsal, tak mě napadá druhá možnost - klikání a mouseover odbýt přímo v těch řádcích apartmánů. Na nutnosti vysvětlení to ale nic nemění.
okolojdouci
Profil *
Super, odkaz na imagehosting fungoval jen dočasně. Takže ještě jednou někam jinam:
Kcko
Profil
Udělal bych to úplně stejně, pod tabulku bych umístil legendu pro "jednodušší a méně chápavější" část obyvatelstva. Neměl by být problém.
okolojdouci
Profil *
Kcko:
ok, díky. Vidím, že nic lepšího asi nikdo nevymyslí :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0