Autor Zpráva
Scrash6
Profil *
Dobry den, predem se omlouvam za diakritiku, ale pisu z PDA.
Potrebuji radu, jestli se v C# da napojit na ftp. Potrebuji vedet, jestli me napriklad nebude blokovat firewall a podobne veci. Na hostingu je zakazany vyzdaleny pristup k DB, tak jsem vymyslel toto reseni: Na hostingu vytvorim ftp uzivatele s pristupem pouze do jedne slozky. Pomoci programu v C# bych se napojil na ftp a nejakym zpusobem spustil php script, ktery by vytvoril soubor kde by se ulozilo heslo uzivatele registrovaneho na webu podle identifikatoru zadaneho v programu. Pokud by se heslo a id shodovalo, program by spustil dalsi php script, ktery by smazal soubor s heslem a ja bych pomoci programu byl jakoze prihlaseny a mohl pracovat s ftp pod uzivatelskym identifikatorem, ktery jsem zadal na zacatku programu.

Pokud mate nekdo lepsi navrh, ci nejake pripominky budu rad, kdyz mi poradite. Jde mi hlavne o to, aby to bylo bezpecne a trochu efektivni.
Joker
Profil
Scrash6:
Potrebuji vedet, jestli me napriklad nebude blokovat firewall a podobne veci
To je samozřejmě možné, od toho firewall je.

Pomoci programu v C# bych se napojil na ftp a nejakym zpusobem spustil php script…
To je divné řešení.
Pokud jde o získávání dat ze serveru, proč na to nemít na serveru skript?
C# by pak otevřel třeba example.com/getdata.php?id=xy a dostal by třeba XML s příslušnými údaji.
Kdyby bylo třeba, je samozřejmě možné dodělat i přihlášení (Nástřel jednoduchého přihlášení: C# aplikace má svůj přihlašovací kód. Zavolá example.com/gettoken.php?app=aplikace. Odtud získá token, který zašifruje pomocí svého přihlašovacího kódu a tím vytvoří odpověď, pak zavolá example.com/login.php?response=odpověď. Server dešifruje odpověď klíčem pro danou aplikaci, ověří, že získal původní token a založí aplikaci session. No a aplikace pak zavolá getdata.php?phpsessid=id)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0