Autor Zpráva
carlj
Profil *
Zdravím,
mám jeden triviální dotaz - řešíte nějak, když se web zobrazuje ve všech prohlížečích včetně aktuální verze IE 7 tak jak chcete, ale v některé starší verzi IE to text a obrázky posune dolů částečně mimo layout? Jedná se o klasické weby, žádný větší projekty, jen mi zajímá Váš názor, jestli to má cenu se tomu věnovat? Popř. jaký je procento uživatelů se starší verzí tohoto prohlížeče IE 1 - cca 6
Nox
Profil
http://toplist.cz/global.html

IE1-5.5 => absolutně nikdo
IE6 => víceméně výjimky, záleží na oblasti

... pokud je to třeba pro úřad, postarší lidi, atd., tak asi

pokud je to zaměřeno na mladší lidi, podle mě neřešit

Pokud se rozhodneš že jo, nemusí to nutně znamenat identický fancy vzhled. Stačí prostě aby tam člověk mohl rozumně fungovat, neměl z toho hrůzný zážitek.
Jestli tam nepojedou stíny je šumák

+ měj na paměti to, že to % do budoucna bude garantovaně jen klesat... pokud to je větší web, tak v době dokončení to může být zas jen půlka z toho
Joker
Profil
carlj:
Asi nejlepším řešením je strategie zvaná progressive enhancement (česky něco jako postupné vylepšování); Výchozí myšlenka je, že prohlížeč podporuje naprosté minimum (čili vlastně jen HTML). A prohlížeče podporující další technologie pak dostanou funkčnost navíc.

Pak je skupina podporovaných prohlížečů, ve kterých se správná funkčnost webu přímo testuje, a „nepodporovaných“, u kterých se spoléhá na výše uvedený mechanismus.
Čili pak ideálně bude stránka fungovat třeba i v IE3 (byť v něm nebude testovaná)- nebude mít pokročilé funkce, bude bez skriptů, bez stylů, ale bude fungovat.
carlj
Profil *
super, díky moc, jde o weby mířící na podnikatele, řemeslníky ap. právě jsem včera prezentoval klientovi svoji práci na jeho firemním PC a část designů byla trochu rozsypaná, takže trochu šok, ale klient to zkous :-)
šlo o IE 5 nebo 6

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0