Autor Zpráva
vasicekabc
Profil
Na našem webu máme určitý soubor ve formátu .pdf určený ke stažení. Na stejném místě ftp serveru leží i zdrojový soubor ve formátu .odt (openoffice.org), který denně upravujeme a následně exportujeme do onoho stáhnutelného .pdf.

Protože soubor upravujeme často a potřebuji, aby k němu mohlo přistupovat několik lidí z různých PC, bylo by dobré, aby se .odt upravilo a následně exportovalo do .pdf přímo na ftp serveru (ideálně za využití OOo, který umějí používat u nás všichni, i ti bez jakékoliv PC gramotnosti.)

Pod linuxem mi vše funguje skvěle ve spojení ftp klienta gftp a openoffice. Jak to ale udělat pod windows?
okolojdouci
Profil *
Moc nerozumím, jak řešíš ten samotný export odt -> pdf. Resp. nevím, jestli to je součástí zadání, nebo se na to vůbec neptáš a zadání končí u editace souboru "přes ftp".
Striktně vzato, editace souboru přes ftp není možná, nebo o tom aspoň nevím. To, co se tak může jevit, je ve skutečnosti stažení z ftp, editace na lokálu a pak upload zpátky. Nevím, co je na gftp tak skvělého, že to nic pod windows neumí nahradit, ale každopádně musíš míš ošetřeno, aby do souboru nezasahovali paralelně dva lidi. předpokládám, že to víš a docela by mě zajímalo, jaks to ošetřil.

Takže jestli to je tak jak píšu, tak ze zadání zbývá už jen lama-friendly download/upload na ftp. Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi používal něco s názvem FTP drive. Po nakonfigurování to fungovalo tak, že se to připojilo k ftp a namountovalo ho to do PC jako nový disk. Bylo to miniaturní, z Ruska a free. To by ti pro ten účel mohlo vyhovovat.

Ale nedivil bych se, kdyby to všechno bylo jinak, než jak jsem si to vyložil.
Stano
Profil
ak to nieje moc komplikované pdfko tak by si mohol použit WYSIWYG editor na vytvorenie toho dokumentu a následne ho spracovať na pdfko.
vasicekabc
Profil
Jedná se mi opravdu o vytvoření totálně lama-friendly systému, sám si s problémem umím poradit, ale pro uživatele, který musí změny v souboru dělat, je například souborový systém nepřekonatelný problém, takže pokud se ho nějaké okno táže, kam soubor uložit, většinou jej strčí úplně jinam, proto chci eliminovat down/upload souboru. Stejně tak gftp určitě není nic zázračného, jen mi prostě funguje jak chci a věřím, že existuje ftp klient pro windows, který dokáže totéž. Jak nyní systém editace tedy za pomoci gftp funguje:

Na ploše je ikona gftp. Uživatel poklepe na ikonu a gftp mám tak nakonfigurované, že rovnou při spuštění se spojí se serverem a ukáže složku obsahující dva soubory: soubor.odt a soubor. pdf

Uživatel klikne na soubor.odt pravým myšítkem, rozbalí se kontextové menu a zde zvolí položku editovat. Soubor se otevře v editoru Openoffice writer (obslužná aplikace je nastavena v konfiguraci gftp)

V editoru upraví soubor.odt a přímo v Openoffice writeru je na liště tlačítko přímý export do pdf. Vyskočí okno, kde pouze potvrdí přepsání současného pdf a OOw vyexportuje dokument do pdf na stejné místo, z nějž bylo otevřeno .odt

Zavře gftp a je hotovo.

Přesně totéž bych potřeboval udělat na windows. Zkusil jsem několik ftp klientů, ale nikde nevidím tu možnost nastavit obsluhující aplikaci.
Ugo
Profil
v linuxu je nejvetší síla s ftp v tom, že se krásně připojuje jako "disk" takže práce na něm je bezproblémová, tohle de ale udělat i ve woknech, akorát je to složitější (jako všechno ;)) , zkuste to ... místa v síti -> připojit sítovou jednotku, mohlo by to jít
vasicekabc
Profil
Zkoušel jsem, připojím, mohu se soubory manipulovat, přesouvat, kopírovat, ale prostě je neotevřu tím, čím bych chtěl.
okolojdouci
Profil *
vasicekabc:
Zkus ten FTP Drive, ten to umí. Na windows se to ftp tváří prostě jako lokální disk.
Fisir
Profil
Ugo:
To nepůjde, protože potom jde z disku pouze číst, takže je to nepoužitelné. Já bych doporučil program NetDrive. Je pro nekomerční použití zdarma. Zadáš přihlašovací údaje k FTP a namapuje ti to jako další disk (takže můžeš i zapisovat a hned po změně se to projeví na serveru). Já jsem ho také používal, ale teď jsem přešel k Adobe Dreamweaver který má zabudovaný FTP klient.
Ugo
Profil
děkuju vám za opravu, já to nikdy nepoužíval. když výjmečně potřebuju na woknech na ftp tak mi stačí total commander, kterej je ale jinak s ftp dost nešikovnej (ale šikovnější než většina rádoby klientů), na linuxu je ftpko fakt pohodička, nikdo mě už nedonutí dělat jinak než upravovat ostrou rovnou na ftpku :). tak se omlouvám za OT
Stano
Profil
vasicekabc:
Môžeš nato použiť zálohovací systém. Ten vždy keď sa zmení súbor v dákej zložke tak to vie uploadnut na server. poprípade stiahnuť zo serveru vždy aktuálny súbor.
vasicekabc
Profil
Vyzkoušel jsem NetDrive, jak radí Fisir a je to přesně to, co jsem hledal, dá se nastavit na automatické připojení při startu PC, paráda. Děkuji moc.
Fisir
Profil
vasicekabc:
Jsem rád že jsi spokojený.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0