Autor Zpráva
Cagus
Profil
Zdravíčko,
řeším už nějaký čas jeden problém s adresním řádkem. Nikde jsem nedostal k řešení problému cestou, která by byla přípustná.

Problém vtkví v tom, že bych potřeboval, aby se nevypisovali do adresního řádku proměnné. A navíc mám generovaný TITLE stránky. Čili, potřebuju, aby adresní řádek zůstal ve formě www.adresa.cz, ale musejí to být oddělené stránky, tudíž se zde použití jednoho rámu, ve kterém je všechno nacpaný, nemožné. Nadpis stránky by se negeneroval. Stejně tak rada dělat stránky ve FLASHi nic neřeší - když jsou již celé vytvořené v PHPku.
Neexistoval by nějaký script, který nastaví prohlížeči adresu? Myslím, že odkazy z dot.tk tak fungují (nechávají adresu a mění se title), i když si tím nejsem jistý.

Kdybyste k tomuto problému měl kdokoliv cokoliv, napište. Myslím, že je to vcelku zásadní věc, která by mnoha lidem pomohla.
Díky
Hugo
Profil
Cagus

Tak predavej promenne pomoci sessions.
llook
Profil
odkazy z dot.tk tak fungují
Tam je to přes rámy. Schválně si zkus některý ten odkaz otevřít do nového okna.

Proč chceš schovávat adresu? Třeba najdeme jiný způsob jak problém řešit.
mila
Profil
Co má za smysl schovávat adresu? Člověk neví, kde je, vyhledávače vydí jen jednu stránku, nedá se odkazovat,... Nestačily by coolURI?

Napadá mě to řešit javascriptem. Buď to bude skutečně jen jedna stránka a odkazy budou jen javascripty, co se poptají na webu a jednotlivé části stránky budou měnit.
Chce to dobrou znalost skriptování a pokud máš hotový web, tak ho budeš muset asi dosti předělat.
Má to sice výše zmiňované nevýhody, na druhou stranu, všechno bude takové rychlejší, dovedu si představit weby, co takto budou fungovat celé.

Nebo na onclick to uloží cookie, kterou si php následně přečte. Jediné pro je, že se to dá snadno implementovat. Jinak to je prasárna...

Nevím, proč je použití nemožné. Budeš mít frameset s jediným rámem a do něj budeš odkazovat.
Radek Hrabůvka
Profil
Já si pořád myslím, že to musí jít přes mod_rewrite. Ale PHP a mod_rewrite není můj obor. To, co je např. na wéwéwé.něco.tk je rám přes celé okno, takže prasárna s obrovskou spoustou nevýhod. Zkus se zeptat v sekci PHP na mod_rewrite, tam co chvíli řeší "hezký adresní řádek", ale každý chce něco jiného.
llook
Profil
Uvědom si, jak funguje HTTP protokol. Co má server poslat zpátky se rozhoduje podle URL, případně podle POST proměnných.
Nelze udělat, aby jedna adresa patřila více stránkám. Jedině snad přes ty cookies, tam by potom snad i mohl mod_rewrite pomoct, ale je to prasárna. Příšerná prasárna.

Jak jsem řekl, nahoď důvod proč chceš schovat URL, možná se najde hezčí řešení.
Cagus
Profil
Uvědom si, jak funguje HTTP protokol. Co má server poslat zpátky se rozhoduje podle URL, případně podle POST proměnných.
Nelze udělat, aby jedna adresa patřila více stránkám. Jedině snad přes ty cookies, tam by potom snad i mohl mod_rewrite pomoct, ale je to prasárna. Příšerná prasárna.

Jak jsem řekl, nahoď důvod proč chceš schovat URL, možná se najde hezčí řešení.



Samozřejmě řeším pouze zobrazení v adresním řádku prohlížeče. Prostě a jednoduše se mi zdá neestetické, když jsou v adrese připsané všechny proměnné s hodnotami.

Jinak rada s sessions by bylo samozřejmě řešení, ale komfort odkazu ve formě HREF='?promena=hodnota' je nepostradatelný. Navíc jak jsem předeslal celé stránky jsou (možná bohužel) hotovy a přepisovat je do SESSION či Javy - žádnej med.

To s mod_rewrite se zdá být opravdu pěkné. Na mém hostingu nelze libovolně měnit .htacces, takže to budu řešit s adminy a jestliže to mod_rewrite vyřeší, dám sem rozluštění. Tím vás samozřejmě neodrazuji od dalších pokusů to elegantně vyřešit.

Děkuji moc všem dosavadním přispěvatelům.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0