Autor Zpráva
luke69
Profil
Ahoj,
řeším dilema - programuji v PHP (OOP) ale celkem se mi zamlouvá JSP (dostal jsem se k němu skrz klasickou Javu).
Líbí se mi, že narozdíl od PHP řeší objekty pro všechny proměnné (int, String, boolean atd.) nebo umí třeba přetěžovat metody.

Na druhou stranu o JSP je hodně málo materiálů, předpokládám, že nebude umět asi vše, co klasická Java (vícevláknové programování..), ale bude umět vše co umí PHP? Umí třeba pracovat s daty z HTML formuláře (a mám na bysli i načítání souborů), vytvářet SESSIONS, COOKIES nebo třeba pracovat s URL adresou?

Shrnu to - umí JSP něco co PHP ne a naopak umí PHP neco, co JSP ne?

Jinak to, že je problém najít hosting s tomcatem u vím, ale podařilo se mi ;)

Díky
__construct
Profil
luke69:
PHP řeší objekty pro všechny proměnné
Máš trochu zmätok v pojmoch. Ale áno Java má lepšie prepracovaný koncept objektového programovania, pretože do PHP bol dopracovaný dodatočne a nie moc šikovne. To sa ale novšími verziami opravuje.

umí třeba přetěžovat metody
Počul si niekedy o __call a __callStatic metódach?

Umí třeba pracovat s daty z HTML formuláře (a mám na bysli i načítání souborů), vytvářet SESSIONS, COOKIES nebo třeba pracovat s URL adresou?
Samozrejme, že to vie — koľko si toho vôbec v Jave napísal, že sa pýtaš na také banality?
luke69
Profil
Samozrejme, že to vie — koľko si toho vôbec v Jave napísal, že sa pýtaš na také banality?
Jak jsem řekl, nevím, co vše umí JSP v porovnání s klasickou Javou - proto chci právě vědět, jestli má cenu se JSP zabývat nebo ne, navíc formuláře jsem dělal z knihoven, né pomocí HTML.

Počul si niekedy o __call a __callStatic metódach?
Přiznám se, ne, mohu poprosit o odkaz na návod? Konstruktor ale přetížit nelze nebo ano??

Díky
__construct
Profil
luke69:
Přiznám se, ne, mohu poprosit o odkaz na návod? Konstruktor ale přetížit nelze nebo ano??
Návod máš v tom odkaze z [#2]. Metóda __call je vlastne magická metóda, ktorá sa spustí automaticky pokiaľ je volaná nedefinovaná metóda. Konštruktor ale pomocou __call nepreťažíš. Môžem sa opýtať na čo by Ti bolo treba preťažovanie konštruktora? Nenapadá ma rozumné využitie.
luke69
Profil
Môžem sa opýtať na čo by Ti bolo treba preťažovanie konštruktora? Nenapadá ma rozumné využitie.
Právě to souvisí s datovými tipy, které PHP neřeší - v Javě není problém mít v jedné třídě konstruktor třeba pro (String, String) a pak pro (Sring, int) - pokaždé se třída vytvoří a nastaví trochu jinak. Ale PHP to nerozlišuje, je to prostě (var, var).
Neříkám, že neexistuje způsob, jak to vyřešit jinak, ale pokud JSP nabízí lepší řešení, tak proč ho nezkusit.

Problém je, že k JSP nejsou moc informace a používá ho kolem 1% programátorů pokud vím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0