Autor Zpráva
DeLord
Profil *
Ahoj.
Myslim, že nadpis hovoří za vše. Mám stránku, na které používám některé prvky CSS3 (jako např průhlednost, vlastní fonty,...) a ten šunt explorer je prostě nezobrazí, ani jeho poslední verze. Dokonce ani media queries ne.
Takže bych potřeboval, aby tomu, kdo si stránku otevře v IE, vyběhl alert, aby si jí prohlížel v jiném prohlížeči. Hledal jsem tady, googlil jsem a zkusil ´dvě různá žešení, bohužel jedno nefungovalo vůbec, druhé se zobrazilo a v jiných prohlížečích.
Mohl by někdo pomoci? Bohužel zrovna Javascript jsem se nikdy neučil a tak ho vůbec neumím...
jenikkozak
Profil
DeLord:
Bohužel zrovna Javascript jsem se nikdy neučil a tak ho vůbec neumím...
Neumíš víc věcí. Například nakódovat stránku tak, aby vypadala kloudně i v prohlížeči, který používá neignorovatelná množina návštěvníků.

ten šunt explorer
Když už jsme u tohoto výrazu, nehodí se spíš na tvou stránku?

Poradím ti něco jiného. Nedělej to. Návštěvník v IE raději neuvidí tvé okouzlující vlastní fonty a zářivou průhlednost, než aby civěl na hloupou hlášku.
DeLord
Profil *
jo, díky
a někdo, kdo by mi opravdu poradil a nehrál si přitom na všeználka?
margin
Profil *
DeLord:
Bohužel zrovna Javascript jsem se nikdy neučil a tak ho vůbec neumím...
Vypadí to, že neumíš ani CSS.
Taky si budu hrát na všeználka.
První prohlížeč, který uměl vlastní fonty, byl IE4.
První prohlížeč, který uměl průsvitnost, byl IE5.
IE není jediný prohlížeč, který neumí media queries.
Je hezké, že jsi se naučil media queries, ale doporučil bych ti naučit se tvořit weby pro současné prohlížeče. Pokud na uživatele vyskočí hláška, že má použít jiný prohlížeč, tak si zpravidla pomyslí něco nepublikovatelného a stránku zavře.
DeLord
Profil *
najde se tu alespoň jeden člověk, co by byl ochoten mi pomoci aniž by komentoval, co umím, nebo neumím? že já vůbec psal, proč to chci...
shaggy
Profil
DeLord:
Ja ti poradím. Jednoducho si zistíš, o aký prehliadač ide a ak to bude IE, tak do tvojho kódu napíšeš alert. Alert sa zapisuje takto:
alert("Táto stránka je šunt, ktorý nie je optimalizovaný pre IE. Otvorte si ju v inom prehliadači. Ak iný prehliadač nemáte, tak ma nezaujímate");
DeLord
Profil *
děkuju shaggy
margin
Profil *
<script>
	var isMSIE = /*@cc_on!@*/false;
if (isMSIE)
	alert ("Neumím udělat stránku pro IE");
else
	alert ("Jsi vítán, ale neumím dělat weby pořádně");
</script>

Podle http://met.blog.root.cz/2007/03/29/nejkratsi-detekce-internet-exploreru-na-svete/
Trejpa
Profil
DeLord:
Vyskakovací alert upozorňující návštěvníka na „nevhodný“ prohlížeč? Ale to už jsem tady někomu psal. Stačilo hledat…

Skript pro neschopné kodéry
(Budeš si tam muset upravit verzi prohlížeče, původně to bylo myšleno pro IE6.)
DeLord
Profil *
margin: díky :)
trejpa: hledal jsem, ale nenašel. v tom případě se omlouvám za zbytečné založení tématu
Chamurappi
Profil
Reaguji na DeLorda:
se omlouvám za zbytečné založení tématu
Omlouvat by ses měl spíš svým návštěníkům za zfušované stránky.


Reaguji na margina:
První prohlížeč, který uměl průsvitnost, byl IE5.
Řekl bych, že 4.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0