Autor Zpráva
L0K0
Profil
Dobrý večer, rád bych se zeptal jak udělat aktualizaci dat v databázi např. každých 30 sekund, ale niž bych třeba aktualizoval stránku atd.. Příklad, mám třeba nějakou hru ve kterém dělám různé zločiny a každý zločin mi vezme různou hodnotu energie. Chtěl bych udělat možnost aby se každých 30 sekund energie přičetla o 1 hodnotu až dosáhne maximální hodnoty do 100. (aby potom třeba druhý den neměl kolem 4000 energie.

Předem děkuji za pomoc a těším se na vaše nápady. :)
margin
Profil *
Dělá se to jinak. Při zločinu spočítáš čas, zjistíš, že to bylo třeba 20 minut, připočteš tedy 2×20 jednotek energie a odečteš energii, kterou odebral zločin.
L0K0
Profil
Tak jsem se poradil i s bratránkem, který sice už nedělá s php, ale dokázal poradit poměrně stejným způsobem jak zmínil margin.

Tedy: Při každé manipulaci se sloupcem "energie" v MySQL, uložím čas v podobě (Time()) do jiného sloupce. Udělal jsem tedy funkce, že pokud je energie>=0 A energie<100 tak se vykoná vzorec
"$energie_plus=floor((time()-$energie_cas_doplneni)/30);", potom jednoduše $energie_plus přičtu k energie a popř., že je už energie na 100 tak $energie_cas_doplneni změním v DB na 0.

Jaký je váš názor tento způsob, může to tak být né snad? Ještě musím udělat opatření aby při sečtení energii s energie_plus nebylo větší než 100 a script bude plně funkční podle mojí představy. :) (primitivní, ale jistota je jistota :) )

Aktualizace je tedy každých 30 sekund
L0K0
Profil
Můžete Lock. ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0