Autor Zpráva
Luk.
Profil *
Zdravim,

mám na webech formulář, který pomocí metody POST odesílá určené info na mail. Vše funguje skvěle. Formulář používám k přihlašování na různé mnou organizované akce, které jsou určeny pro několik málo lidí (ale o akce je zájem). Dá se nějak udělat, aby se dal formulář odeslat např. maximálně 20x? S tím, aby to někde ukazovalo kolik lidí se může ještě přihlásit (tj. kolikrát se formulář může úspěšně ještě odeslat). Díky
nemeja
Profil
Jo, při každém odeslání formuláře přidej +1 třeba do nějakého txt souboru. Při loadu stránky si to jen vytáhneš a zjistíš, zda to je menší než max počet.
Luk.
Profil *
No, pro mě je PHP prozatím španělská vesnice, jsem rád, že ten formulář funguje, tak jak má :).
1Pupik1989
Profil
Načítal bych aktuální počet při načtení formuláře a ověřoval bych i při odessílání e-mailu. Může se stát, že to někdo odešle ve stejný čas, nebo bude mít déle otevřenou stránku a už může být uživatelů 21 a více.
Luk.
Profil *
1Pupik1989:
Tomu moc nerozumím...

mám script takovýto:

<?php
$jmeno = $_POST['jmeno']; 
$vek = $_POST['vek']; 
$adresa = $_POST['adresa']; 
$email = $_POST['email']; 
$mobil = $_POST['mobil']; 
$doprava = $_POST['doprava']; 
 

if ($jmeno!="" and $vek!="" and $adresa!="" and $email!="" and $mobil!="" and $doprava!="" and $spam=="2") 
{ 
Mail("mail@mail.com","Přihláška od $jmeno"," 
Jméno a příjmení: ".$jmeno." 
Věk: ".$vek." 
Adresa: ".$adresa." 
E-mail: ".$email." 
Mobil: ".$mobil." 
Doprava: ".$doprava." 
", "From: " . $email); 
Mail( $email,"Přihláška","Hezký den, vaše přihláška byla přijatá a nyní probíhá její zpracování. Děkujeme!", "From: " ."mail@mail.com");    
echo "<p><strong>Přihláška byla úspěšně odeslaná a předaná ke zpracování.</strong>.</p>"; 
} 
else 
{ 
echo "<p>Přihlášku se <strong>nepodařilo</strong> odeslat, pravděpodobně jste nevyplnili všechny povinné údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>"; 
}                                
?>


šlo by to naznačit nějak víc konkrétněji?
Luk.
Profil *
Nikdo?
undisputed
Profil
Si ulož do db po každom odoslani formularu..a vždy na začiatku kontroluj či už v db neni 20 údajov..
Luk.
Profil *
S databázemi neumím vůbec... :) bylo by nejlepší to nějak naznačit... nebo nějaký odkaz jak na to (tím nemyslím používání db)
alda
Profil
<?php
$open = fopen("soubor.txt", "r");
$read = fread($open, filesize("soubor.txt"));
fclose($open);

$jedna = "1";
$vypocet = $read + $jedna;

$open = fopen("soubor.txt", "w+");
fwrite($open, $vypocet);
fclose($open);

if($read < "21"){
$jmeno = $_POST['jmeno']; 
$vek = $_POST['vek']; 
$adresa = $_POST['adresa']; 
$email = $_POST['email']; 
$mobil = $_POST['mobil']; 
$doprava = $_POST['doprava']; 
 

if ($jmeno!="" and $vek!="" and $adresa!="" and $email!="" and $mobil!="" and $doprava!="" and $spam=="2") 
{ 
Mail("mail@mail.com","Přihláška od $jmeno"," 
Jméno a příjmení: ".$jmeno." 
Věk: ".$vek." 
Adresa: ".$adresa." 
E-mail: ".$email." 
Mobil: ".$mobil." 
Doprava: ".$doprava." 
", "From: " . $email); 
Mail( $email,"Přihláška","Hezký den, vaše přihláška byla přijatá a nyní probíhá její zpracování. Děkujeme!", "From: " ."mail@mail.com");    
echo "<p><strong>Přihláška byla úspěšně odeslaná a předaná ke zpracování.</strong>.</p>"; 
} 
else 
{ 
echo "<p>Přihlášku se <strong>nepodařilo</strong> odeslat, pravděpodobně jste nevyplnili všechny povinné údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>"; 
}
}
else
{
echo "Již se nemůžete registrovat";
}                                
?>
jenikkozak
Profil
alda:
Jako jo, fungovat to asi bude.
$jedna = "1";
$vypocet = $read + $jedna;
Jsi placen podle počtu proměnných v kódu? Uveď aspoň jeden důvod, proč vytváříš proměnou $jedna, navíc s hodnotou v uvozovkách.
Luk.
Profil *
[#9] alda

Díky moc :), funguje to, jen si tam udělám pár menších změn, ale obrovsky si mi pomohl. Dík!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0