Autor Zpráva
Solidgauleiter
Profil
Zdravím mám tu niekoľko stiahnutých javascriptov na zmenu vzhľadu písma/fontu.

Kód:
<script src="js/cufon-yui.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/cufon-replace.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Myriad_Pro_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Myriad_Pro_600.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_BT_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_BT_700.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_Dm_BT_400.font.js" type="text/javascript"></script>


Na stiahnutie:
www.upnito.sk/subor/711c8df4a30e9e66ac3e86830a614435.html

Ukážka (*Neviem perčo ale zrazu mi asi nejde js to nič xD):
http://onlinesvet-2.jecool.net/

no ide o to, že mi nechce zobraziť písmená s mäkčeňmi. Vedel by mi dakto prerobiť tieto JS aby išli ? Ďakujem :-)

A ešte nwm prečo mi to zrazu nefunguje ten JS .-( doteraz išiel stále..Možno vám ide a mne nie.. neviem fakt prečo...Nič som nemenil..
PecanCZ
Profil
přidej do hlavičky tento řádek:
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js"></script>
panther
Profil
PecanCZ:
přidej do hlavičky tento řádek:
jQuery už přilinkované má, sice taky nějakou stařičkou verzi, ale přesto aktuálnější, než nabízíš ty.

Solidgauleiter:
žádný z posledních 5 tebou uvedených souborů se na serveru nevyskytuje, alespoň ne v lokaci, kterou uvádíš ty. Buď se soubory nacházejí jinde, nebo jsi je nenahrál na server.
Solidgauleiter
Profil
Pozrem sa nato .. Ale ako viem tak sú tak isto ako pred tým :-)
Solidgauleiter
Profil
No už som to napravil.. Teraz vyriešiť diakritiku. Ako sa otvára JS súbor ? Tam by mal byť asi názov predpokladám .. A ten názov prepíšem na iný font .. Ale aký ? Aby boli podobné ale s diakritikou.. Ďakujem..
margin
Profil *
Zdrojové fonty máš? Pokud ano, můžeš udělat převod písem do JS souborů znova, ale s jiným nastavením, aby byly zahrnuty i slovenské národní znaky, případně můžeš zatrhnout All.
Solidgauleiter
Profil
To sú aké ? ja mám proste len js súbor kde mám určené ktorý text napr. h3 bude ako vyzerať ... Teda štýl,farba a pod..
margin
Profil *
http://suewebik.net/index.php?/archives/695-Cufon-nahrazovani-fontu-na-webu.html

Jiná možnost je najít vhodné písmo na www.google.com/webfont
Solidgauleiter
Profil
No zdravím. Pozrel som si na
[code]http://www.google.com/webfonts#ChoosePlace:select[/code]

fonty. Použil som názov takéto čo podporoval diakritiku. Takže som v JS prepísal starý font na názov nového. No nič. Nejde stále. Neviem ako to napraviť. Vie mi s tým dakto pomôcť ? :-) Prosím.. Budem vám vďačný..

Ešte kuknem suewebik.net.
margin
Profil *
Solidgauleiter:
Takže som v JS prepísal starý font na názov nového. No nič. Nejde stále.
To se nedivím, [url=www.google.com/webfonts]Google Web Fonts[/url] funguje jinak, než Cufón, klikni Quick-use a pak si přečti, jak to použít, jsou to jenom čtyři snadno pochopitelné body, včetně vygenerovaného kódu.
Solidgauleiter
Profil
Skúšal som skúšal.. Neviem .. prečo musia byť také jednoduché veci ťažké ..

Chcem len zmeniť typ fontu napr. na Arial a aby tie vlastnosti zostali (farby,tieňe...) :-( A neviem to spraviť ... Dáky návod ? :-) Tento čo si mi poradil nwm spraviť .. Ach jhaj..
Han
Profil
Je tento dotaz potrebné riešiť na dvoch rozdielnych fórach?
Robis to zle. Vsetko z daneho CSS id si skopiruj, resp.zmaz to co deklaruje font, nasledne deklaruj podla navodu Google link na externy styl Google fontu, a nakoniec do svojho CSS zadeklaruj ten dany font. Vsetko.
_es
Profil
Solidgauleiter:
Neviem .. prečo musia byť také jednoduché veci ťažké ..
Tak rob jednoduchú vec jednoducho, nie zložito a horšie (<script src="js/NewsGoth_Dm_BT_400.font.js" type="text/javascript"></script>), hlavne ak neovládaš základy: „Ako sa otvára JS súbor ? Tam by mal byť asi názov predpokladám .. A ten názov prepíšem na iný font .. Ale aký ? Aby boli podobné ale s diakritikou..
Solidgauleiter
Profil
No.. Už som pokročil..
http://onlinesvet-2.jecool.net/index.html


Už je tam tá diakritika.. Lenže teraz pre istotu nie je tam ten štýl..

Neviem..Spravil som plno blbostí s prepáčením..
Style.css

.h2 {
font-family: 'Caudex', serif;
}
h2 {font-size:40px;line-height:1.2em;margin-bottom:10px;font-family: 'Caudex', serif;}
.content1 h2,#formular-kachelman h2{
font-family: 'Caudex', serif;
font-size:15px;
color:#563e23;
border:0;
border-bottom:1px solid #c2af85;
margin:0 0 7px;
padding:0 0 7px;
clear:both;
}


index.html
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans&subset=latin,cyrillic-ext,greek,greek-ext,vietnamese,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
<link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="js/jquery-1.4.2.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/cufon-yui.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/cufon-replace.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Myriad_Pro_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Myriad_Pro_600.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_BT_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_BT_700.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/NewsGoth_Dm_BT_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/script.js" type="text/javascript"></script>


NewsGoth_BT_400.font.js som prepísal

Cufon.registerFont({"w":216,"face":{"font-family: 'Caudex', serif;"font-weight":400,"font-stretch":"normal","units-per-em":"360","panose-1":"2 11 5 3 2 2 3 2 2 4","ascent":............


A Cufon-replace.js

Cufon.replace('#header .row-2 ul li', { fontFamily: 'NewsGoth Dm BT', textShadow:'#397ece 1px 1px' });
Cufon.replace('h2', { fontFamily: 'Caudex', color: '-linear-gradient(#fff, #fff, #fff, #fff, #fff, #fff, #cccccc, #cccccc, #cccccc, #cccccc, #cccccc)' });
Cufon.replace('h2 b', { fontFamily: 'NewsGoth BT Bold', color: '-linear-gradient(#3b98dd, #3b98dd, #3b98dd, #3b98dd, #3b98dd, #3b98dd, #1f7dd2, #1f7dd2, #1f7dd2, #1f7dd2, #1f7dd2)' });
Cufon.replace('#search-form label', { fontFamily: 'NewsGoth Dm BT' });
Cufon.replace('.link1', { fontFamily: 'NewsGoth Dm BT', textShadow:'#165ebd 1px 1px' });
Cufon.replace('h3, h4', { fontFamily: 'Myriad Pro Regular' });
Cufon.replace('h3 b, h4 b', { fontFamily: 'Myriad Pro Semibold' });
Cufon.replace('.box2 h4, .box3 h4', { fontFamily: 'Myriad Pro Semibold', textShadow:'#2074cb 1px 1px' });


Čo som zle spravil .. Čo mám spraviť aby sa mi doplnil ten štýl ?
Solidgauleiter
Profil
No už to mám .. Chyba bola v tom že som dačo zle spravil pri generovaní cofunu.. Ďakujem všetkým čo sa podieľali na riešení tohoto problému. :-) Ďakujem.
margin
Profil *
Solidgauleiter:
Chyba bola v tom že som dačo zle spravil pri generovaní cofunu..
Vždyť jsem to psal [#6].

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0