Autor Zpráva
Mi24v
Profil
Zdravím, jak je lepší zapisovat PHP kód? Uvedu dva příklady.

<?php
  echo "<a href=\"".$odkaz."\" title=\"neco\">Nějaký odkaz</a>;
?>


Nebo:

  <a href="<?php echo $odkaz; ?>" title="neco">Nějaký odkaz</a>;


Je nějaký důvod, proč striktně používat druhý způsob? Je to pro server výkonnější?
Pak mám ještě jednu otázku. Když bych si chtěl zdrojový kód (ten co je už na výstupu ze serveru, dá se říct čisté HTML), si rovnat do odstavců nebo do bloků, nevím jak to nazvat.
Zkrátka takto:

<select>
   <option></option>
   <option></option>
   <option></option>
</select>


Jak mám udělat, aby před tagem option byla mezera, když vypisuji právě option cyklem while. Mám použít uníkové sekvence \n\t? Popřípadě těch \t použít více? Nebo je na to nějaký fígl?

while(){
echo "<option></option>\r\n";
}

Děkuji za případné odpovědi a přeji pěkný den.
Tori
Profil
Mi24v:
Je nějaký důvod, proč striktně používat druhý způsob? Je to pro server výkonnější?
V manuálu se píše „for outputting large blocks of text, dropping out of PHP parsing mode is generally more efficient than sending all of the text through echo() or print().“. Co se týká různých způsobů zápisu echa, koukněte na vlákno Převod proměnné v úvozovkách nebo spojením řetězců? anebo na syntaxi heredoc zápisu řetězců. Rady k odsazování nechám na někom jiném, nikdo po mě zatím nechtěl pěkný výstup a sama to nedělám, odsazování (nedokonalé) v html mám jako vedlejší efekt přehledných šablon.
Mi24v
Profil
Super, díky moc...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0