Autor Zpráva
Pavel PS
Profil *
Ahoj, chci udělat přístu na stránky jen pro některé lidi s tím, že by každý měl ke svému uživ. jménu svoje heslo a pokud by to šlo bez BD, protože jí neumím. Našel jsem tohle napcsvetu, ale nefunguje mi to.
rada_losik
Profil
Tak můžeš udělat tak ze uložíš jejich hesla a jména do nějakého txt souboru, ale musíš to zakódovata aby to nebylo tak jednoduche přečíst. Nebo jim heslo a jméno určíš ty dáš tam jednoduchou podmínku, která ti ho shodnotí:

$uzivatel["nick"] = "heslo";
$uzivatel["nick1"] = "heslo";
...
if($uzivatel[$zadany_nick] == $zadene_heslo){
...
}


Já osobně používám jen kontorlu IP adres a přihlásí se tím uživatel automaticky ze svojeho PC, ale to je stránka, která je skrytá a ví jen o ní ti VyVolení:-))
Pavel PS
Profil *
promiň, v PHP nejsem až tak zběhlý, nevím, jak to zakódovat... Poradíš?
rada_losik
Profil
No tak dá se to zakódovat pomocí base64_encode() ale má to jeden problém rozšivruje se to base64_decode():-(

Ale kvalitně se to dá udělat přes mysql. Normálně do PHP vložíš tento kód:
<?php

$h = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT password('" .$zadene_heslo. "') as 'heslo'"));
$zadokovano = $h[heslo];
?>

Tím to zakéduješ bohaťe jen to nejde rozkodovat kakže musís vždy porovnávat zakodované řetezce. Víš jak;)
Icepoint
Profil
popr. pouzivat MD5 :
pomoci fce md5(); zakodujes heslo, ulozis ho do souboru, a pak to zas zakodovane testujes
napr.:

if(md5($vlozene_heslo)==$nactene_heslo)
{// zaheslovana sekce }
peta
Profil *
Pavel PS
Hezky priklad :) Zkousel jsi to na foru PHP asi o 5 radku dolu?
<? je totiz znacka pro programovaci jazyk PHP.
Jinak, nerekl jsi, co ti na tom nefunguje, neukazal jsi ani demo stranku.
Ono je snadny rici, mi to nefunguje, a hadej? Chyba v PHP kodu? chyba v nazvu souboru? Chyba, ze tvuj hosting nedovoluje PHP? chyba, ze se nenacetl nejaky obrazek? Neupravis ty to nakonec na disku a nezapomenes nahrat?

Treba je chyba v tom, ze tvuj hosting nepodporuje .htAccess, coz je docela mozne.

rada_losik kodovani :))) Jinac pisal bez DB
Pavel PS S DB by to ale bylo jednodussi a jistejsi.
peta
Profil *
Pavel PS jo, sory, tam je v PHP jen pridani uzivatele. Hlavne rekni, co ti nefunguje.
Pavel PS
Profil *
b]peta[/b] vím co znamená <? ;-)

Zkušel jsem to z localdisku, ale na wz se to chová úplně stejně -
příklad. Prostě se to nepřihlásí, nevím, jak to napsat lépe, mám podezření, že to nezkontroluje nick nebo heslo...
Pavel PS
Profil *
zkoušel jsem založit člena se jménem: uzivatel a heslem: heslo, podle reakcí u toho článku to nefungovalo asi nikomu, tak jsem si myslel, jestli mi neporadíte nějaký jiný způsob...
rada_losik
Profil
Zkušel jsem to z localdisku, ale na wz se to chová úplně stejně -
příklad. Prostě se to nepřihlásí, nevím, jak to napsat lépe, mám podezření, že to nezkontroluje nick nebo heslo...


Jak si udělal to přihlašovací okno. U mě je u toho titulek "Zadat síťové heslo".

No tak pokud tvůj hosting podporuje mysql tak mužeš použít ten můj kód ničeho si nevšímneš. Třebas udělaš funkci:

function code($h){
$h = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT password('" .$h. "') as 'heslo'"));
$zadokovano = $h[heslo];

retunr $zakodovano;
}


A budeš pracovat s tímto:

if($ulozene_heslo == code($zadene_heslo)){
//prihlaseni
}


Tak máš to;) Ale musí ti hosting podpodovat mysql ale poběží ti to;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0