Autor Zpráva
Janvesely12
Profil
Skrývání a odkrývaní ať už textu nebo cokoliv jiného je pomocí javascriptu lehká záležitost.

Ale nastává tu problém, co když to v javascriptu nechce. Někdy lidé javascript nepoužívají a potom co mají dělat když si stojí za svým názor nepoužívat JS.

Je nějaká možnost to udělat jinak?

A aby to patřilo do toho fóra, tak jak udělat skrývaní a odkrývaní třeba divu v jiném než javascriptu.

Děkuji
Rellik
Profil
No myslím že bez JS to udělat nepůjde. Já třeba tyto zarputilé odpůrce JS odkážu třeba na seznam.cz ať si ho vyzkouší s vypnutým JS - konkrétně email. Tam bez JS není možné skoro nic. Pak je dobré říct, že jednoduché funkce, které toto zařizují, jako jsou onclick apod. jsou podporovány všude.
Pokud ani to odpůrce nezlomí, pak bych to provedl nějakým clonem lightboxu, který při vypnutém JS zobrazí nové okno s obsahem jaký se má zobrazit.. (nevím jestli funguje i nějaký, který pracuje s textem)...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Janaveseleho12:
Skrývání a odkrývaní
… v reakci na co? JavaScript se používá je zejména proto, aby změnil stav v závislosti na nějaké činnosti, při čemž sám ten stav je prakticky vždy napodobitelný i bez skriptů.

Je nějaká možnost to udělat jinak?
V reakci na přejetí myší jde změnit viditelnost potomků či následujících sourozenců a jejich potomků.
V reakci na kliknutí jde posouvat bloky. Klidně takové, které jsou uvnitř jiných oříznutých bloků.


Reaguji na Rellika:
Já třeba tyto zarputilé odpůrce JS odkážu třeba na seznam.cz ať si ho vyzkouší s vypnutým JS
To, že Seznam neinvestuje do lepšího webmailu, nic neznamená — jsou webmaily, které bez JS fungují (předpokládám, že jeden takový bude na m.seznam.cz). Nevidím důvod, proč se s odpůrcem hádat a ukazovat mu špatné příklady.

pak bych to provedl nějakým clonem lightboxu
Lightbox je javascriptová galerie.
Janvesely12
Profil
Hm, děkuji za odpovědi. Taky mě napadlo, že bych mohl udělat buďto dvě verze což bych vyřešil include. A zmněnil jenom ten kousek kde by byl javascript.
margin
Profil *
Janvesely12:
bych mohl udělat buďto dvě verze
To je úplně zbytečné a hlavně nepraktické.
Rellik
Profil
Chamurappi:
Lightbox je javascriptová galerie.
Je, ale tam je ten JS ošetřený tím, že pokud je u uživatele vypnutý, tak se to zobrazí v novém okně.
Janvesely12:
Jinak zobrazování a skrývání jde samozřejmě udělat i pouze pomocí PHP viz má interaktivní mapa: http://veletiny.cz/?page=virtual přesně tím includem...
margin
Profil *
Rellik:
tam je ten JS ošetřený tím, že pokud je u uživatele vypnutý, tak se to zobrazí v novém okně.
Takový popis obyčejného odkazu jsem ještě neslyšel.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0