Autor Zpráva
janek007
Profil
Ahoj.

Predem se omlouvam za diakritiku. Pisu na pc, kde neni ceska klavesnice.

Potreboval bych pomoct s jednim problemem.

Vypisuji data z databaze do tabulky, klasicky <table> a nevejdou se mi na sirku, takze davam data do dvou radku. A tyto dva rady bych prave potreboval nejak oddelit od nasledujicich. Napriklad je ohranicit tlusou carou, nebo pod druhym radkem udelat tlusou caru, trosku odsadit a tak podobne.

Momentalne to resim tak, ze vkladam prazdny <tr><td></td></tr> to je sice odsadi, ale je to nevzhledne a zabira to zbytecne moc mista.
Existuje nejake reseni pro me?



Dale pak resim, jak na vicestrankovy tisk te tabulky. Lze nejak zajistit maximalni vyuziti stranky. Nebo proste nastavit pevny pocet radku, pri ktere se tabulka usekne a pouzit thead?

Predem diky za rady.
panther
Profil
janek007:
A tyto dva rady bych prave potreboval nejak oddelit od nasledujicich.
každému druhému řádku dej nějakou třídu, kterou pak ostyluješ (border, případně padding buněk uvnitř tohoto řádku, ...)
janek007
Profil
tak nejak me to neposloucha

<tr style="padding: 5px;"> a nic se nedeje :(
panther
Profil
janek007:
přečti si znovu, co jsem napsal: „případně padding buněk uvnitř tohoto řádku
janek007
Profil
Pokud to teda dobre chapu. Budu mit jen pod cisly vetsi mezeru, ale bunky jako takove budo na sobe nalepene stale?

Jeste me napadlo, ze bych mohl kazde dva radky dat do svoji tabulky a u tabulky si pak nastavit margin podle potreby, ne?
panther
Profil
janek007:
Pokud ti stačí jen vizuální oddělení, pak jak jsem psal já. Kde budou fakticky buňky začínat a končit, je jedno, pokud se zobrazí od sebe oddělené.

Mít pro každé dva řádky vlastní tabulku, pokud se jedná o data spolu související (a patřící do jedné tabulky), je nehezké řešení. To pak spíš, když už, prázdný řádek, uvnitř kterého bude jedna buňka s nastaveným atribut colspan. To taky nebude hezké řešení, ale hezčí, než mnoho tabulek.
janek007
Profil
takto, ja mam toziz border=1, to jsem zapomel napsat. Takze bunky jsou viditelne ohranicene. Tudiz nastavit padding by bylo nehezke reseni.

tu variantu s prazdnym radkem mam ted, ale zabira to moc mista. Chtelo by to nejak smrsknout. Stacila by mezera 2px, nebo nejak udelat spodni caru u kazdeho druheho radku silnejsi

takhle to vypada ted
http://imageshack.us/photo/my-images/100/86225722.png/
panther
Profil
janek007:
všechno podstatné bylo řečené. Volný řádek můžeš skombinovat s tím, co jsem napsal v [#2]. Jak udělat jinou linku pro každý druhý řádek jsem naznačil v témže příspěvku.
janek007
Profil
A heureka

style="padding: 0px" funguje vyborne. Me to predtim nedocvaklo, co jsi tim myslel :D

Diky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0