Autor Zpráva
nowis
Profil *
Zdravím a opět prosím o pomoc.

Mám tabulku, kterou chci řadit dle 2 kritérií. Chci to mít tak, že záhlaví sloupců budou odkazy. Klikem na jeden se provede řacení toho sloupce (primární) a klikem na další se provede sekundární řazení. Dalším klikem na záhlaví se opět provede primární řazení a sekundární se vynuluje a tak pořád dokola.

Nevím jak řešit, aby se klikem na odkaz odeslala proměnná POST. Hloupě bych to řešil tím, že bych dal button do záhlaví, ale takové řešení není hezké :-)

Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na nowise:
aby se klikem na odkaz odeslala proměnná POST
Musí to být odkaz? A nebo proč to musí být POST?
nowis
Profil *
Chamurappi:
no, odkaz by se mi líbil nejvíc.
POST to samozřejmě být nemusí, jen jsem vycházel z použití tagu FORM
Chamurappi
Profil
Reaguji na nowise:
odkaz by se mi líbil nejvíc
To jako vizuálně? Odesílacímu tlačítku můžeš zrušit border, padding, přidat text-decoration: underline, změnit color, nastavit průhledný background.
panther
Profil
nowis:
použij odkaz a řaď normálně podle parametrů v GET. Nebo máš váný důvod posílat tato data v POSTu? Já osobně jsem radši, když můžu seřazené výsledky někomu ukázat.
nowis
Profil *
Chamurappi:
Aha, to mě nenapadlo, myslel jsem, že vzhled tlačítka určuje prohlížeč. Tím pádem by to mohlo být řešení
nowis
Profil *
panther:
Myslíš jako, že ten odkaz mám napsat i s parametrama? Napadlo mě to, ale říkal jsem si, že to asi nebude fungovat, když jsem tu proměnnou nikde nijak nenadefinoval...
nowis
Profil *
panther, panther:
hmm, tak nevím, jestli to půjde. Použil jsem odkaz:

<a href=main.php?Sort=Prodejce>Prodejce</a>

a následně jsem to chtěl zpracovat:

if $_GET['Sort']='Prodejce' echo 'seřezeno podle prodejce';

Ale nefunguje. Píše to: Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE, expecting '(' in /data/............/main.php on line 121

Je někde bota?
panther
Profil
nowis:
if ($_GET['Sort'] == 'Prodejce') {
    echo 'seřezeno podle prodejce'; 
}    

Doplnil jsem ještě závorky, kterých jsem si prvně nevšiml. Ještě doplním, že je lépe psát klíče (a i hodnoty) malými písmeny.
nowis
Profil *
panther:
bohužel stále stejné :-(
nowis
Profil *
nowis:
jsem hloupoučkej. Vždyť i ten prohlížeč mi to cpe do hlavy - expecting '('

chybějící závorky v if

Díky všem!
nowis
Profil *
panther:
můžu se zeptat, proč je lepší psát klíče a hodnoty malými písmeny? Jo a ty složené závorky jsi tam dal jen pro formu, v tomto případě, předpokládám...
panther
Profil
nowis:
proč je lepší psát klíče a hodnoty malými písmeny
je to tak obecně (asi nepsaně) standardizováno. Stejně tak, jako v URL nepoužíváš diakritiku, není nutné používat velká písmena. Snáze tak uděláš v aplikaci chybu, kterou budeš těžko hledat (nehledě na fakt, kdy se k tvé aplikaci dostane někdo jiný/ty se dostaneš k nějaké „normální“ a budeš mít návyky s velkými písmeny).

Jo a ty složené závorky jsi tam dal jen pro formu
opět, pro jednořádkový příkaz není třeba je psát, ale... Když se rozhodneš, že budeš chtít udělat druhý příkaz mimo toho echa, které tam je teď, přijdeš, dáš enter a píšeš. Bez složených závorek se budeš divit, proč to nefunguje, s předpřipravenými závorkami se o nic starat nemusíš. Navíc pak celý kód bude mít jednotnou formu, nebude kus „inline“ a kus „blokový“.

Ani jedno není chybou, spíš doporučení.
nowis
Profil *
panther:
OK, díky moc za osvětu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0