Autor Zpráva
nowis
Profil *
Zdravím,

na stránkách si zobrazuji SQL tabulku se zakázkama jejich detaily. Klikem na záhlaví si nastavuji kritéria, podle kterých se mi zobrazují mezisoučty (GROUP BY WITH ROLLUP), což se mi povedlo značnou měrou díky vašim radám. Takto je to ale docela nepřehledné. Chtěl bych, aby se mi řádky s mezisoučty nějak zvýraznily. Určitě to nějak půjde přes CSS, ale vůbec mě nenapadá jak, mohli byste mi prosím poradit?

Taky je docela zvláštní, že na řádcích s mezisoučty jsou napsány hodnoty - jsou to vždy hodnoty z posledního řádku před mezisoučtem. Neměly by být prázdné? Nejedná se jen o hodnoty sloupců, které jsou seskupené, tam to má logiku. Jedná se o hodnoty, kde to nemá žádný smysl (např "Poznámka")

Uvedu příklad, snad to bude srozumitelné:

Jméno | Zakaznik | Zakazka | Cena | Poznamka
Karel | ČEZ | ZakazkaA | 10.000,- | -
Karel | ČEZ | ZakazkaB | 13.000,- | Nevypadá to
Karel | ČEZ | ZakazkaC | 6.000,- | Pozitivní výhled
Karel | ČEZ | NULL | 29.000,- | Pozitivní výhled - Mezisoučet za jméno Karel a Zákazníka ČEZ (je zde zkopírována poznámka z Zakázka C)
Karel | PRE | ZakazkaD | 11.000,- | -
Karel | PRE | ZakazkaE | 3.000,- | Vydřiduši
Karel | PRE | NULL | 14.000,- | Vydřiduši - Mezisoučet za jméno Karel a Zákazníka PRE (zkopírována poznámka)
Karel | NULL | NULL | 43.000 | Vydřiduši - Součet za jméno Karel (zkopírována poznámka)

Dotaz, který používám je:

SELECT  `Jmeno` ,  `Zakaznik` ,  `Zakazka` ,  SUM(  `Cena` ) ,  `Poznamka`
FROM obchodnidenik
GROUP BY Jmeno, Zakaznik, Projekt
WITH ROLLUP

Díky předem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0