Autor Zpráva
Jozef9881
Profil *
Dobrý deň,
chcem na základe gps súradníc (zemepisná šírka a dĺžka 47.95314495015594 17.99560546875) vypísať okres, v ktorom sa nachadzajú. Ide mi o okresy SR. niečo podobné je riešené aj tu http://www.gpsbase.cz/index.php?p=3&a=0&r=1013
po kliknutí na mapku vypíše kraj okres a niečo také isté chcem aj ja akurát tam je to robené cez obrázok a mne stačí aby sa vypisoval len klasický text
Yuhů
Profil
Pokud to dobře chápu, potřebuješ sehnat data a algoritmus, která ti převedou longitude a latitude na region. Nevím o tom, že by nějaká taková data existovala volně, natož pro SR. Můžu se mýlit.

Myslím, že paradoxně největší úspěch můžeš mít, pokud zkusíš stáhnout nějaká geoip data, tedy data o umístění IP adres, a udělat nad tím nějaký výzkum. Nějaká další data jsou v projektech na wikipedii, ale nevěřil bych, že budou moc užitečná.

Těžko říct, jak to dělá ta gpsbase.cz, skoro bych tipnul, že používají nějaké API, možná googlí. Ale nejlepší bude zeptat se přímo jich, napiš jim.
Marek Prokop
Profil
Zkusil bych Google Maps API nebo Geonames.org.
ninja
Profil
Google Maps API nabízí Reverse Geocoding. Jestli to pro SR vrací i okres nevím.
juliaaa
Profil *
treba nájsť si vektory okresov a potom ich nahrať do mysql práca spojená s GIS
1Pupik1989
Profil
Zkoušel jsem i z okresu vybrat střed a pak porovnávat ke kterému jsou gps souřadnice nejbližší. Přesnost ale nebude nic moc, volil bych ten vektor.
Aleš Janda
Profil
Data seženeš lehce - jsou v OpenStreetMap. (To ho tu fakt nikdo nezná?)

1) napřed se podívej, jaké značky hranice okresů mají (koukni na mapu někam na hranici, pak klikni na + => Data, klikni na hranici a prohlédni si tagy)
2) vytáhneš vektory okresů ze SR (třeba přes XAPI)
3) naimportuješ to někam do GIS (takhle nějak to dělá OSM renderer Mapnik)
4) ptáš se, jestli je bod v zadaném vektoru

Nevím jak v SR, ale obecně jsou v OSM tyhle hranice přesnější než v katastrální mapě - typicky vznikly hromadným importem a nějakým dočištěním (např. hranice jsou dané potokem, ale ten je v katastru zanesen nepřesně). Každopádně pro tvůj účel jsou přesná až až, možná zauvažuješ o nějakém zjednodušení toho vektoru :-)

Také by šlo obejít to GIS, pokud jsi nikdy s ničím takovým nedělal - polygony si rozdělit na trojúhelníky a testovat, je-li bod v trojúhelníku. Ale nevím, jak s rychlostí, jestli se ti s tím chce takhle drbat atd.
Jozef9881
Profil *
vektorové podklady mám len neviem ako to urobiť aby mi to išlo ako chcem. Databáza mysql kde by boli hodnoty len neviem ako zapísať a ani ako zisťovať či je bod v danom polygone.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0