Autor Zpráva
Martos
Profil *
Mám formulář a na konci tlačítko "Odeslat"
<input type="submit" value="Odeslat">

Zároveň chci, aby se při kliknutí na toto tlačítko otevřelo nové okno, kde bude poděkování za vyplnění formuláře.
Asi to není úplně nejlepší řešení, ale v rámci toho vyskakovacího okna chci mít ve zdrojáku kód pro cíl v google analytics.
Do samotného scriptu, který zajišťuje odeslání dat z formuláře, nemám přístup, proto mě napadlo vyřešit to vyskakovacím oknem.

Zkoušel jsem např. toto:
<input type="submit" value="Odeslat objednávku" onclick="window.open('http://www..........cz/dokonceni-formulare.htm','_blank', 'top=100;left=100,width=880,height=670,resizable=yes'); return false" href="://www..........cz/dokonceni-formulare.htm">

Jenže okno s požadovanou stránkou sice vyskočí, ale samotný formulář zůstává neodeslaný.

Jak na to?
Fanda
Profil *
Potom zruš to "return false;" ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martose:
chci mít ve zdrojáku kód pro cíl v google analytics
Vyskakovací okno je ošklivé. Nejde ten měřicí kód vyvolat skriptem při události onsubmit? Nemám s GA moc zkušeností z pohledu uživatele, takže si nejsem jistý, jaké jsou možnosti, ale už jsem na mnoha místech volal nějaké to pageTracker._trackPageview
Fanda
Profil *
Taky by to asi šlo (z mého pohledu by to bylo lepší řešení, pokud jde jen o sledování návštěvnosti/cíle). Kudy jít, bude na představě autora. :-)
Martos
Profil *
Chamurappi:
A jak by ten script mohl vypadat?
Vyskakovací okno se mi taky nelíbí, ale nevím, jak to obejít. Uvítám jakékoliv rady. Ale moc programovat neumím. Uvedeš nějaký konkrétnější příklad scriptu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martose:
Jakým způsobem máš vložený GA kód do stránek?
Martos
Profil *
Chamurappi:
Je to prostě nějaký kus kódu, který jsem vložil do stránky, která uživateli vyskočí po kliknutí na dokončení formuláře.
Pro GA nemám ten kód po ruce, ale např. u měření konverze ze Seznamu je k´d asi takovýto:
<iframe src="http://www....... frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" style="position:absolute; top:-3000px; left:-3000px; width:1px; height:1px; overflow:hidden;"></iframe>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martose:
Hm. Neptám se ze zvědavosti. Myslím, že existuje více variant a podle toho, kterou používáš, se musí napsat ten skript, který bude v onsubmitu.
Zajímal mě GA kód, který je vložený na té stránce s formulářem… jestli tam nějaký je. Jestli není, tak to bude složitější.
Martos
Profil *
Chamurappi:
Díval jsem se na ten GA. Tam je to trochu jinak. Přímo v adminu GA se nastavuje cíl, kde se zadává, jaká stránka je míněna jako cílová. Takže je tam zadané např. /formular-odeslan.html
Jakmile je tato stánka načtena v prohlížeči, zaznamenává se konverze.
Takže do samotných stránek se žádný kód nevkládá. Jednoduše po kliknutí na "Odeslat formulář" by se měla zobrazit stránka /formular-odeslan.html aby došlo k zaznamenání konverze.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0