Autor Zpráva
Knedlík
Profil *
Ahoj, chtěl bych, aby se fixní prvek zobrazoval vždy vespod okna, jenže rozlišení jsou různá a nevím jak na to?
Plaváček
Profil
Před šesti lety jsem sepsal tenhle návod http://weblog.plavacek.net/2005-02.html, snad ti pomůže.
Knedlík
Profil *
Myslel jsem to jinak, potřebuju to na odkaz "Nahoru", který se bude držet pořád na stejném místě obrazovky, mám totiž na začátku textu odkazy na jednotlivé odstavce textu a chtěl jsem, aby se čtenáři mohli bez rollování dostat nahoru, jenže jak zjišťuju, asi to nepůjde, nebo by šlo nějak udělat, aby se prvek s position fixed vykreslil na všech rozlišeních vespod, ale v rohu stránky, ne okna?
Plaváček
Profil
Knedlík:

Udělat jde všechno, dodej živou ukázku, čeho chceš dosáhnout a určitě najdeme nějaké řešení.
Bubák
Profil
Knedlík:
se bude držet pořád na stejném místě obrazovky
ale v rohu stránky, ne okna?
Tuhle kombinaci nechápu.
Knedlík
Profil *
Tohle sice není můj web, ale je to tu dost podobné. Já totiž ještě nemám hosting a píšu si zatím doma. Chtěl bych, aby se dole mezi levým okrajem webu a levým okrajem textu (tu mezeru mám na svém webu větší) zobrazila šipka, která vás po kliknutí přemístí nazačátek dokumentu a přitom ta šipka bude pořád na stejném místě na obrazovce, takže vlevo dole mezi okrajem stránky a textu.
Ayrton1
Profil
Knedlík:
Tohle sice není můj web, ale je to tu dost podobné.

Tohle je obyčejný odkaz, který se vloží do textu. Nic automatického, jen se to vrazí do šablony pro "článek" a to se dodržuje.
Knedlík
Profil *
Ano, ale já mám celistvý text s nadpisama a na ty nadpisy jsou na začátku textu odkazy, příjde mi divný dávat odkaz "Nahoru" do souvislého textu, sice šlo by to řešit tak, že by se to "Nahoru" posunulo pomocí relativní pozice, ale to bych zase měl vedle textu několik odkazů "Nahoru", proto chci pomocí fixní pozice jen jeden odkaz "Nahoru", který by ale zůstal pořád na stejném místě "na monitoru" a nevím, jak to za pomocí fixní pozice dostat na okraj toho textu, protože se to za pomocí pozicování na jiném rozlišení zobrazí jinde...
Davex
Profil
Knedlík:
Nevím, zda jsem to správně pochopil, ale asi by stačil fixní blok přes celou šířku okna s vloženým blokem, který bude zarovnaný stejně jako stránka (čímž chápu nějaký blok o definované šířce zarovnaný třeba na střed).
Knedlík
Profil *
Ano, díky, přesně tak jsem to už stihnul vykoumat, akorát jsem se šel zeptat na druhou věc, jak zajistit, aby se na určitém místě ten fixní prvek zastavil? Takhle mi to leze až úplně do patky, takže si to musím posunout nahoru, ale to zas vypadá divně... Bylo by fajn, kdyby se ten fixní prvek "zastavil" na okraji patky, ale to už asi tak jednoduché nebude?
Medvídek
Profil
Knedlík:
Mužeš zkusit tenhle plugin: http://designwoop.com/wp-content/uploads/stickysidebar/floating_sidebar.html
Sidebar ti jezdí se stránkou, nějak podobně sem koukal má menu i ivysílání ČT.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0