Autor Zpráva
zacatecnik
Profil *
Zdravim, prosim jak nastavit style, aby vyska "panel2" byla automaticky stejna jako "panel"
<div id="panel">
 <div id="panel2"></div>

       <div class="box">
       zde je nejaky obsah
     </div>
     <div class="box">
       zde je dalsi nejaky obsah
     </div>

  </div>


abych to upresnil aby "panel" byl nad "panel2" a shodovala se vyska obou div a ta nebyla nastavena pevne
Dekuji za pomoc

Moderátor Mistr: Titulek „nastaveni style“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
panther
Profil
zacatecnik:
ve skutečnosti ty dva boxy nikdy nebudou stejně vysoké, ani to nepotřebuješ. O tom, jak udělat dva stejné vysoké sloupce se tu mnohokrát, hledej (nápověda: obrázek na pozadí).
zacatecnik
Profil *
Takhle, abych to ještě popsal, ja nepotřebuji aby výška prvků "box" byla stejná, jde mě o to, aby výsledna výška a i poloha "panel" a "panel2" byla stejna!
panther
Profil
zacatecnik:
nikdy ty boxy nebudou stejně velké, pokud nebudou mít nastavenou stejnou výšku. Chceš-li poradit s něčím konkrétním, ukaž, co chceš udělat - stejně vysoké ty boxy určitě nepotřebuješ (i když si to zatím myslíš).
zacatecnik
Profil *
Ok, asi to popisuji neomalene a je me jasne, ze ke stejnemu vysledku jde dojit k nekolika zpusoby

zkusim to popsat i velikosti a umistenim napr.:
panel: umisteni 0,0 sirka 120 vyska: dymamicky dle vysek vsech boxu
panel2: umisteni 0,0 sirka 100 vyska: dymamicky dle vysek vsech boxu tzn. = vyska "panel"

v "panel" bude nekolik ruzne vysokych "boxu"

Omlouvam se, jestli to to popisuji nesrozumitelne, v postate je to takto
jen nevim kam mam vlozit "panel2" a jaky mu nastavit styl aby byl pod "panel"em na stejnem miste se stejnou vyskou
<div>

  <div id="panel"> 
 
       <div class="box"> 
       zde je nejaky obsah 
     </div> 
     <div class="box"> 
       zde je dalsi nejaky obsah 
     </div> 
    <!-- atd, atd... -->

 
   </div>
</div>
panther
Profil
zacatecnik:
k čemu pak „panel“ bude, když bude mít stejnou výšku jako „panel2“ a bude užší (=nebude nikdy vidět)? Co bude jeho obsahem? Proč tam bude?
zacatecnik
Profil *
To nemuze byt "panel" transparentni aby byla videt treba jen cast "panel2" pod nim? To nelze pomoci js nastavovat vlastnost visibility a prepinat viditelnost onech panelu?
zacatecnik
Profil *
Zdravim, tak jsem nejak tento problem vyresil ke sve spokojenosti..
Presto bych potreboval dalsi radu, a jednalo by se opet o stejnou vysku DIVů
<div id="sheet">
 <div id="panel-levy">
   obsah
</div>
 <div id="panel-pravy">
 obsah
 </div>
</div>

#sheet { width: 900px;  height: auto; }
#panel-levy {  float: left;   width: 200px; height: auto;  position: relative; }
#panel-pravy {  float: right;   width: 600px; height: auto;  min-height: 600px; position: relative; }

jak provest, aby se vyska panel-levy se prispusobila vysce panel-pravy (samozrejme v zavislosti na obsahu)?
Dekuji za radu

Moderátor Mistr: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Plaváček
Profil
zacatecnik:

Nevíme, jak jsi problém ke své spokojenosti, hodně by pomohla živá ukázka. Z uvedeného kódu nelze jednoznačně určit, v čem máš vlastně problém. Tip z křišťálové koule - zkus pro #sheet nastavit overflow:hidden.
zacatecnik
Profil *
http://vphp.wz.cz/pokus.html
panther
Profil
zacatecnik:
Zdravim, tak jsem nejak tento problem vyresil ke sve spokojenosti..
opravdu? Kdyby jej vyřešil, tak se neptáš znovu na to samé. Opět.

v [#8] jsou zbytečné deklarace height: auto, IE6 neum min-height.


Už ve [#4] jsem psal, že ty boxy nikdy fakticky stejně velké nebudou, ani to nepotřebuješ. Nápovědu, co a jak hledat, jsem ti dal v [#2] - buď jsi se nesnažil, nebo nevím. Plaváčkův tip byl správný, ta deklarace ti tam také chyběla.
Oba sloupce se na stejnou délku dají „natáhnout“ backgroundem, nikoliv borderem.

Schválně, podívej se do zdrojového kódu nějakého webu, který má oba sloupce stejně dlouhé, uvidíš, jak je to udělané, pokud nestačí náznaky a sada úplně stejných dotazů zde na fóru. A zkus si, třeba ve firebugu (nebo developerském nátroji tvého prohlížeče, pokud nepoužíváš firefox), přidat k těm „stejně dlouhým sloupcům“ nějaký border - uvidíš, že každý jsou jiný.


Asi sis všiml, že záměrně píšu do uvozovek - stejné ty sloupce bývají jen opticky. Je to logické, CSS nezná nic jako „nastav na tejnou hodnotu jako má jiný element“.
Plaváček
Profil
zacatecnik:

Já tady http://klient.plavacek.net/stejne-vysoke-sloupce/ kdysi udělal praktický příklad (jsou tam tři sloupce, ale na jejich počtu vcelku nezáleží, můžeš si to učesat k obrazu svému).
zacatecnik
Profil *
OK, kouknu na to. borderem jsem nechtel box natahnout, to melo byt opravdu vzhledove olemovani boxu, kdyz ho do daneho prikladu od Plavacka priradim ke stylu .box tak se to opravdu take uplne rozhodi...


Tak koukam, ze vlastnost 'border' v tom udela peknej 'borel' a uplne to rozhodi

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0