Autor Zpráva
Fisak
Profil *
zdravím.... mám dotaz ohledné url obrázku.. mám např obrázek www.adresa.cz/images/buttons/yes.png a já bych rád aby se mi vypsal ten stejný obrázek když napíšu url www.adresa.cz/img/buttons/yes.png jde to nějak zařídit ?? například nějakým skriptem ??
Davex
Profil
Obrázek se může podstrčit třeba pomocí mod_rewrite nebo symlinkem (zástupcem) v souborovém systému.
Fisak
Profil *
hlásí mi to Warning: symlink() has been disabled for security reasons in /home/users/insignia/insignia.funsite.cz/web/_system/opconfg.php on line 5 Warning: symlink() has been disabled for security reasons in /home/users/insignia/insignia.funsite.cz/web/_system/opconfg.php on line 9
Taps
Profil
Fisak:
symlink() byla z bezpečnostních důvodů zakázána. Zkus se obrátit na podporu hostingu
Fisak
Profil *
no mam složku _images a potřebuju to převíst na images ... teď se mi zobrazujou obrázky když zadam www.adresa.cz/_images/obrazek.png ale chci aby se mi ten jistý obrázek zobrazil když zadam www.adresa.cz/images/obrazek.png
dal sem do htaccessu RewriteRule _images/ images/ ale to nejspíše nefunguje... + symlink() je disabled
Davex
Profil
Fisak:
dal sem do htaccessu RewriteRule _images/ images/ ale to nejspíše nefunguje...
Funguje, ale opačně a trochu jinak.

RewriteEngine On

 RewriteRule  ^images/(.*)$  /_images/$1  [L]
Fisak
Profil
díky moc mi to pomohlo.. jen ještě otázka.. co když na webu neni zapnutý ani symlink() ani mod_rewrite ?? mám to teď pro sicher udělaný obojím takže když bude chybět jedno tak to neva ale pokud obojí tak sem v ***
Davex
Profil
Fisak:
co když na webu neni zapnutý ani symlink()
Tak symlink vytvoříš přes FTP.

ani mod_rewrite
V nejhorším se může ten adresář zkopírovat.
Fisak
Profil
Davex:
Tak symlink vytvoříš přes FTP.
tak že vytvořim složku images?? tomu se chci vyhnout protože to bych rovnou mohl přejmenovat složku _images na images :-)
Davex
Profil
Fisak:
Nevím, zda to umí tvůj FTP klient, ale většina to asi neumí. Pro vytvoření symlinku by měla být samostatná funkce v menu. Třeba program WS_FTP Pro by to měl umět. Ostatní jen přes FTP příkaz SITE SYMLINK adresar symlink (třeba ve FileZille v menu Server/Zadat vlastní příkaz...).

Možná je lepší symlink ani nepoužívat, protože někteří FTP klienti s tím neumí správně pracovat a místo smazání symlinku smažou všechen obsah jako z adresáře, což jsem si právě před chvlí ve FileZille vyzkoušel.
Fisak
Profil
no mě ne že by to mazal ale pokaždý mi to tam hází kopie tech složek "_images" a "_upload" ale přejmenovaný na "images" a "upload" :-) takže teĎ tam mam obojí :D mimochodem už sem to dneska po 4. smazal ale zdá se že ten klient(ftp) se se mnou chce hádat a pořád to tam dává :P
Davex
Profil
Fisak:
už sem to dneska po 4. smazal ale zdá se že ten klient(ftp) se se mnou chce hádat a pořád to tam dává
Asi se ten symlink snaží smazat příkazem pro smazání adresáře a nepodaří se to, protože by se měl mazat jako soubor. V tomto ohledu je asi většina FTP klientů hodně hloupá.
Fisak
Profil
no ale ono mi to dělá na jednom hostingu a na druhym to jede v pohodě :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0