« 1 2 »
Autor Zpráva
Svadleji
Profil
Zdravím,
pracuji na stránce http://hollywood.8u.cz/novinky.html a potřeboval bych poradit jak zvýšit návštěvnost webu nikdo mi tam nechodí (ani nemůžou když o tom nevědí). Děkuji za jakékoliv rady.
S pozdravem
Svadla

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Zvýšení návštěvnosti“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Davex
Profil
Cituji z toho webu: Blah blah blah blah blah blah blah blah blah blah blah.
Ten web je o čem a proč by tam měl někdo chodit?
Svadleji
Profil
:´( pravda
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Svadlejiho:
nikdo mi tam nechodí (ani nemůžou když o tom nevědí)

Možná o tom vědí. Možná se bojí phishingu.
Svadleji
Profil
To je demonstračně.
VoxMortis
Profil
I lepší weby mají problémy s návštěvností... u tohoto webu neexistuje motivace tam zůstat. Je totálně chaotický a navíc bez jakékoliv informační hodnoty. Je to prostě obdoba tradičních "blogísků", která píše buď o ničem, nebo odkazuje na stránky, které s webem totálně nesouvisí. Zkuste se zamyslet nad cílem té stránky - co má dělat, nebo čím má být pro potencionální uživatele užitečná... Poté udělejte čístý a pěkný design bez zbytečností a teprve poté můžete pomýšlet na propagaci. Dokud se ve stránce budou objevovat věci jako Blah Blah Blah i s největší propagací vám tam nikdo dlouho nevydrží
Sir Tom
Profil
Svadleji:
Nenávidím, když se mi mění vzhled kurzoru. Co to má, prosímtě, znamenat to čmuchej, oloupej? Nápis Hollywood je tam více než dost. Obsah je dost nezajímavý a zcela nepřínosný. Toto jsou snad základní věci, nad kterými by jsi se měl zamyslet.

Také by bylo fajn si opravit pravopisné chyby!

Je fajn, že děláš stránky - že tvoříš nějaké dílo... Ale opravdu je důležité, aby to dílo mělo nějakou informační hodnotu! Zkus třeba udělat stránky pouze o tom městě Hollywood v USA - přidej tam plánek města s vyznačenými slavnými budovami a ke každé této budově vytvoř nějaký pěkný popisek (včetně obrázků a videí) - vytvořil bys tak online turistického průvodce městem Hollywood :)

Až budeš mít nějaký pěkný obsah, tak pak lze přemýšlet o možnostech, jak zvýšit návštěvnost...

EDIT: A ten PHISHING opravdu odstraň! Je to dost hnusná sviňárna a tu dobrý tvůrce stránek nedělá. Jestliže ji neodstraníš, pak si sám sobě uškodíš... (a dobře ti tak!)
Svadleji
Profil
Tak už tam tedy je opravdový přihlášení.
Já vim ten web je hnus, ale o html jsem se dověděl 16.12.
Taurus
Profil
Ježíšmarja, to je zase stránka... Srovnám to s jídlem - tobě by chutnala okurková čokoláda s kousky čočky a hermelínu?
Nedávno kdesi uváděli asi dvacet bodů, v čem návrháři stránek chybují. Splňuješ snad všechny. Nesourodá náplň, plno nemístných efektů... Smaž to a začni něčím konzistentním. Nejprv si ale pročti odborné články a sniž ambice.
Svadleji
Profil
No hele nevím ty si už měl okurkovou čokoládu s kousky čočky a hermelínu? Samý dobrý ingredience, možná bez tý čočky by to mohlo bejt fajn :D
No nic pokus č.1 jedeme dál.


Dík dík dík Petr ZZZ hlavně že teď už vystihuje
ludekbrno
Profil *
Svadleji:
Samý dobrý ingredience, možná bez tý čočky by to mohlo bejt fajn :D

Ty vážně myslíš, že kdy se smíchají sebelepší ingredience bez jakéhokoliv smyslu a strategie, tak z toho bude dobré jídlo? Možná neslyšels pohádku, Jak pejsek a kočička vařili dort. Taky do něj dali jen samé dobré kousky, až se z toho nakonec někdo pozvracel :-) Aby to bylo k jídlu, musí ingredience dát dohromady někdo, kdo jim rozumí a ví, které k sobě patří a jak ;-)

Mimochodem, jsem si téměř jistý, že veškeré ty ingredience tvého webu, jako fotky a vide (možná i další) nejsou legálního původu, neb jsi je někde jen tak bez povolení stáhnul a použil, že? ;-) Osobně myslím, že na takový web ti nikdo nikdy chodit nebude a když, tak jen jednou a omylem a už ho neuvidíš. Základem pro návštěvnost nejsou efekty, ale zajímavý obsah a ten jsem tam ani náznakem nenašel.
Svadleji
Profil
Pracuji na novy verzi :)) a tak 95% webu nemaji legalni obrazky (a ten kdo tam dal obrazek na net musel pocitat s tím že si ho někdo stáhne) a navíc nneí to komerční
Taurus
Profil
X % lidí krade a vraždí. Budeme je taky dávat za příklad?
Fisak
Profil
Svadleji:
sice máš pravdu že tvůj web neslouží ke komerčním účelům jenže na druhou stránku je to dost nemorální :-) a myslím že až sám něco vytvoříš a najednou to uvidíš na dalšch 10ti webech tak ti to taky nebude příjemné.... a když sme u toho "kradeného" obsahu... web se dá udělat jednoduše aby byl hezkej a účelnej.. Dost lidí přijde na web vidí špatnou grafiku ale zaujme je obsah tak grafiku ignorují :-) proto zaujmi obsahem a na grafiku kašli.. krom toho je na internetu miliarda free templatů a 100x hezčích než je ten tvuj kradenej :-)
Svadleji
Profil
Dělám na tom :)
Petr ZZZ
Profil
Šířit cizí dílo bez souhlasu autora nelze ani nekomerčně. Z tohoto pravidla zná AZ jen málo velmi úzce vyhraněných výjimek a můj dojem ze Svadlejiho webu je, že nemá-li souhlas autorů převzatých děl, ať už grafických nebo textových, autorský zákon porušuje.

Ono je to úplně jednoduché a nepíšu to do této diskuse poprvé – dokud se bude web odehrávat na úrovni bezvýznamného paskvilu s nulovou návštěvností, funguje většinou heslo "kde není žalobce, není ani soudce". Pokud by se ale web stal úspěšným, je jen otázkou času, kdy se právoplatní autoři kradených děl ozvou, a jejich požadavky mohou být vysoké. Podtrženo sečteno – opravdu doporučuji už v začátcích zveřejňovat výlučně vlastní výtvory nebo si zavčas zajistit souhlasy skutečných autorů.
Fisak
Profil
Petr ZZZ:
Šířit cizí dílo bez souhlasu autora nelze ani nekomerčně.
a jak můžeš dokázat v době digitálních fotografií že zrovna tento obrázek je tvým dílem a né mým :-)
Bubák
Profil
Fisak:
Třeba tak, že autor má originál fotky v RAWu a v plném rozlišení.
Svadleji
Profil
Když si k dílu (fotce) nedáš copyright+ jméno tak máš smůlu
Fisak
Profil
Bubák:
řekněme že u pořízených fotografií je to obtížnější ale co třeba u loga nebo u toho webdesingu ?? můžeš mít originál ale pokud je to digitální tak si to normálně můžeš snad přez pc upravit... jak datum vytvoření tak autora atd...
jenikkozak
Profil
Svadleji:
Smůlu máš ty. Nesmíš ten obrázek nacpat na svůj šeredný web bez ohledu na to, jestli autor svůj snímek pokazil copyrightem, nebo ne.

Fisak:
co třeba u loga
Logo bys měl mít uložené i ve větší kvalitě, než kterou dáváš na web.

nebo u toho webdesingu ??
Máš grafický návrh, který na web nedáváš. Dávají se tam jen jeho rozřezané části.

V tomto případě by stejně bylo asi pro Svadleji obtížné dokázat, že je vůbec schopen nějaké tvůrčí činnosti.
Fisak
Profil
jenikkozak:
tak je otázka jestli by to bylo možné a jestli by to svadleji dokázal :-) já to spíš bral tak že to je možné :-)
ludekbrno
Profil *
Svadleji:
a tak 95% webu nemaji legalni obrazky (a ten kdo tam dal obrazek na net musel pocitat s tím že si ho někdo stáhne)

představ si, že já na všech svých webech mám v naprosté většině výhradně vlastní obrázky. Buď si je nafotím nebo mi je přítelkyně ručně namaluje. Pár procent nevlastních fotek mám se svolením vlastníka autorských práv. A to vše z jednoduchého důvodu. Prostě bych se styděl, kdybych používal cizí obrázky a neměl bych z takového webu vůbec radost. A to přesto, že je velmi nepravděpodobné, že případný ukradený obrázek náhodou někdo pozná, ale už jen pro vlastní pocit.

Když si k dílu (fotce) nedáš copyright+ jméno tak máš smůlu

To je naprostá blbost, právní ochrana duševního vlastnictví funguje kdykoliv, nezávisle na tom, jestli je dílo označeno copyrightem nebo není.


Fisak:
co třeba u loga

Grafik obvykle i logo udělá ve velké velikosti, nikoliv jen ve výsledné velikosti na webu. Takže většinou se to prokázat dá snadno, kdo je skutečný vlastník práv.
Svadleji
Profil
Tak sem tam měl 2 obrazky z googlu a děláte z toho že sem si stáhnul celou stránku :D No nic můžete to smazat nebo zablokovat celý téma, řeší se tu úplně jiný věci než ty v nadpisu. ;)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Fisaka:
já to spíš bral tak že to je možné

Nejde jen o to, zda je něco technicky možné, ale taky o to, zda to stojí

• za tu námahu,
• za tu ostudu a
• za to riziko.

K tomu riziku: Autorovy šance dokázat, že je skutečným autorem, jsou už z principu vždy řádově vyšší než šance toho, kdo použije neoprávněně cizí dílo, udržet falešné tvrzení, že je autorem on.

Proč tomu tak je? Důvodů je mnoho a záměrně zde nerozepisuji všechny, které mě napadají. Důležitý je mimo jiné fakt, že všechno, co souvisí se vznikem díla, ví jeho skutečný autor z hlavy, zatímco zloděj nemá šanci příslušné detaily zjistit nebo by musel vynaložit velké úsilí na rešerže – a to všechno jen proto, aby nakonec zjistil, že stejně nemá šanci.

Reaguji na Svadlejiho:
No nic můžete to smazat

My si tady na mazání moc nepotrpíme. Jednak je s tím zbytečná práce navíc a jednak má dlouhodobá archivace docela potenciál motivovat autory, aby psali s rozmyslem. ;-)
Fisak
Profil
Petr ZZZ:
Dobře řeknu to ještě jednou :-) nemluvím o tom jestli to je nemorální ... neberu ostudu ani námahu beru to že je to možné ve světě digitálních fotografíí. Když něco vyfotím a uploadnu to na internet a někdo si to stáhne tak šikovný člověk dokáže pozměnit datum pořízení fotografie tak aby dotyčný který má originál tak aby měl zároveň mladší fotografii... Tohle se dá ovlivnit pomocí počítače jediný případ kdy ti to je prd platný když si to necháš ověřit úřadem než to na ten internet uploadneš :-) pak už ti to nikdo nevezme... a zase je tu otázka :-) co když jeden člověk něco vytvoří a dá to na web a já to vemu a necham si to ověřit?? Pak bych s autorem vyšplouchnul ale je pravda jestli to někomu stojí za tu námahu protože člověk s velkým projektem který má nějakou hodnotu si autorství potvrdit nechá :-)
Petr ZZZ
Profil
Dobře, Fisaku, přečti si ještě jednou třeba to, co napsal Bubák.
Svadleji
Profil
Hehe každej kdo nahrál něčí fotku na FB pujde do vězení :)) to asi ne;)
Fisak
Profil
Svadleji:
přesně to chci říct :-)
Svadleji
Profil
Dělaj tady z ryby velrybu. Např. jak pirátěj filmy tak si najdou jednou za čas oběť dají jí k úhradě x milionů toho člověka tak vysokou částkou uplně zničí, ale o ostatní se tolik nezajímaj snad vůbec ale to je pouze 1z dejme tomu 5ti milionu ;) pirátů
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0