« 1 2
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Svadlejiho:
Hehe každej kdo nahrál něčí fotku na FB pujde do vězení :)) to asi ne;)

Do vězení snad tak honem ne, ale po pravdě – nevím. Vím jen, že na takto obecně formulovanou možnost lze dát jen obecnou odpověď – záleží na okolnostech. Kdo fotku nahrál, kdo a za jakých okolností ji vyfotil, zda je vyfocen člověk, kdo a jak je vyfocen, zda je možné ho podle fotky identifikovat, zda a jak byla fotografie dodatečně upravena, v jakých souvislostech je foto prezentováno, zda souhlasil autor a podle okolností i fotografovaná osoba se zveřejněním atd... Zveřejnit cizí fotku, ať už na internetu nebo jinde, se kromě autorského zákona může dotýkat ještě dalších právních norem.

jak pirátěj filmy...

Hm... nic ve zlém, ale čteš tady to vlákno nebo do něj jen píšeš?
Fisak
Profil
Svadleji:
podle listiny základních práv a svobod ti nikdo nemůže do počítače či telefonu .. ani policisté tedy ovšem pokud nemaj podezření na spáchání trestného činu proto ti prostě nemůžou jen tak vtrhnout do domu kouknout jestli máš nějaký postahovaný filmy nebo když budeš mít na stole pc někde v kavárně někdo se ti do něj podívá tak už to je narušení tvého soukromí a může za to být až 2 roky odnětí svobody.. když to přeženu tak to stejný se může stát i třeba doma když tvoje máma ti koukne do telefonu na smsky tak pokud jí usvědčíš tak může jít sedět :-) a tím chci říct že je blbost že by tě někdo takhle udal za nelegální stahování jelikož se k tvému pc nemá jak dostat aniž by porušil sám zákon ...

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s interpunkcí.
Svadleji
Profil
Fisak:
Já nemyslel stahování ale poskytování dál.(šíření)
Petr ZZZ: Jeho projev je dobře srozumitelný ;)

Moderátor Petr ZZZ: Moderátor a pravidla této diskuse jsou opačného názoru. ;-)
Bubák
Profil
Fisak:
Když něco vyfotím a uploadnu to na internet a někdo si to stáhne tak šikovný člověk dokáže pozměnit datum pořízení fotografie tak aby dotyčný který má originál tak aby měl zároveň mladší fotografii...

Chytrému napověz...
Třeba mám na webu na jedné stránce fotku.
Ale mám na disku v archivu tutéž fotku v rozlišení 2560 × 1920, a mám z té akce v archivu i fotky, které jsem nevystavil na web.
Případný pirát může ukrást maximálně 55 fotek v rozlišení 800×600, já mám v archivu z té akce téměř 100 fotek v rozlišení 2560×1920, takže s prokázáním autorství bych neměl problém.

Svadleji:
Dělaj tady z ryby velrybu.
Dělej jak chceš, vězení zpravidla nehrozí, ale pár lidem už došla mastná faktura, nejčastěji se čtyřmístnou sumou, za neoprávněné použití obrázku na webu. Dotyční se tím, až na výjimky, nechlubí, ale občas se někdo "pochlubí", a případů bude o několik řádů více, než "pouze 1z dejme tomu 5ti milionu".
Fisak
Profil
Bubák:
Když budeš pozorně číst co tu píšem tak zjistíš že se třeba nebavíme o fotkách který sis ty uploadnul už zmenšené nějakým programem ale o fotkách které si na web dal v celé velikosti a také co bych měl z toho kdybych si tvojí fotku dal na web jako pozadí ?? taky se právě bavíme o logách apod... a můžeme se bavit také o článkách.. když ti někdo ukradne článek a podepíše se pod něj on tak jak dokážeš že si ho měl první ty ?? :-)
Bubák
Profil
Fisak:
můžeme se bavit také o článkách..
Tam je to ještě jednodušší poznat, páč akorát nějaké pako zkopčí článek kvalitního autora, naopak to nefunguje.
Petr ZZZ
Profil
Zkusím se vrátit k tématu. Svadleji, ty se ptáš, jak zvednout návštěvnost. Odpovím otázkou: Co má návštěvník z webu, na kterém vidí něco, co už zná odjinud? Představím-li si extrém, že na nějakém webu je výlučně kradený obsah, je docela reálná šance, že na stejná klíčová slova našel brouzdal už předtím web s původním obsahem – a tvůj bude po právu chápat jako duplicitní.

Duplicitu trestají mimochodem i vyhledávače – stránka se zkopírovaným obsahem (ať už kradeným nebo převzatým legálně) může být v různé míře penalizována. V krajním případě může být i celá doména úplně odstraněna z indexu vyhledávače.
Svadleji
Profil
Hm duplicitní ;) 2 obrázky z googlu, jsou stránky které kopírují celé články i s fotografiemi
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Svadlejiho:
Hm duplicitní ;) 2 obrázky z googlu

Píšu „představím-li si extrém...“

jsou stránky které kopírují celé články i s fotografiemi

Však taky bývají penalizované.
Tomas.M
Profil *
Svadleji:
Jsem v koncích, snažím se zvednout sledovanost webu, roste to roste a najednou to zase spadne dolů. Poradí mi někdo jak bych mohl zvýšit návštěvnost tohoto webu:www.avesolar.cz??? Díky za odpověď
panther
Profil
Tomas.M:
založ si vlastní vlákno.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0