Autor Zpráva
kachnak
Profil
Zdravím, potreboval by som z fotky spraviť náhľad, čo by nebol problém keby náhľad nemusel byť štvorcový (má obe strany rovnaké). Náhľad potrebujem veľkosti 85x85px.
Pomocou funkcie
imagecopyresampled
imagecopyresampled($thumb, $source, 0, 0, 0, 0, $width2, $height2, $width, $height);
som si vytvoril obrázok šírky alebo výšky 85px.
Už len musím nejako orezať boky, ako som naznačil na obrázku:

Za každú odpoveď ďakujem.
ps. (možno čo sú vo funkcii tie 0,0,0,0, sa dajú nastaviť nejaké hodnoty)
nemuzu
Profil
ahoj
pracujem s grafikou, takze ti nabizim, ze ti ten subor, kedze to sam nevladzes orezem a pak poslem zpet. kedze je ten subor cudzi to uz je ina pisnicka, ale to je aj tak ci onak myslim.

pak sa da vyrobit tento nahlad prez iFrame a par pridanych vlastnosti.
som uplny programator amater a casto riesim iFrame, ma uzasne vlastnosti pre moj web. znalosti ohledne neho nemam, ale uz viem ako najdene zdrojaky upravit, aby toto urobili... ok...

vyber si
kachnak
Profil
no ja zatiaľ používam tieto väčšie obrázky a vkladám ich do pozadia DIV 85x85 ako background center, DIV má overflow:hidden; čiže to ukáže pekne to čo potrebujem.
Potrebujem to vlastne prerobiť len kvoli facebooku, pretože ten po vložení odkazu hľadá obrázky IMG, a nevie ich vyčítať s background.
Ak vložím IMG do DIV ktorý má veľkosť 85x85 a overflow:hidden; neviem nastavit aby ten IMG bol centrovaný na stred tohto DIV horizontálne aj vertikálne. Zatiaľ to vie len vlastnosť background center.
Str4wberry
Profil
možno čo sú vo funkcii tie 0,0,0,0, sa dajú nastaviť nejaké hodnoty

Přesně tak. V čem máš problém?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0