Autor Zpráva
miro33
Profil *
Zdravím všechny webmastery.

Na internetu jsem nalezl portál na prodej a uvažuju o tom jaká jsou rizika pro mě jako pro kupce.
Portál je momentálně vypnut a prodávající tvrdí že mu skončil hosting.

Moc se mi to nezdá, kdo by vypnul web s návštěvností 400 UIP denně..

Je to na doméně .sk
Portál je zaměřen na odkazy na filmy a recenze filmů. Na portále přímo žádné filmy nejsou.
Nevím jak je na tom slovensko se zákonem, ale myslím že odkazy v EU snad nikde nelegální nejsou.

Kdyby to běželo na serveru v jiné zemi mimo EU je asi jedno kdyby na slovensku měli nejáké extrémní vyhlášky k doménám .sk, ne?

Mám takovej dojem, po tom co pozoruju prodeje webů, že před koncem roku se na rychlo prodávalo hodně webovek, které jsou v tomto roce vypnuté. uvažuji o tom že možná nejaký EU zákon nabil platnosti, nevím.¨

Budu rád za jakékoli info od kohokoli kdo neco o tomto ví.
Taurus
miro33:
Portál je zaměřen na odkazy na filmy a recenze filmů. Na portále přímo žádné filmy nejsou.
Nevím jak je na tom slovensko se zákonem, ale myslím že odkazy v EU snad nikde nelegální nejsou.

Pokud někde v blogu odkážeš na film ke stažení, nikdo to nebude moc řešit. Web, který je na toto specializovaný, vyloženě napomáhá ke krádeži – tady se už o to můžou zajímat různí lidé a instituce… A je jednodušší se podobnému vyhnout.
Bubák
Pokud chceš bezproblémově pokračovat, můžeš vyházet odkazy na stažení filmů s věnovat se jenom recenzím.
Pokud budeš kupovat, nezapomeň na převod domény a na výhradní právo k obsahu webu, aby původní majitel nerozjel stejný web jinde.

miro33:
možná nejaký EU zákon nabil platnosti, nevím
Nevím, jaký zákon u vás na Slovensku nabyl platnost, ale před koupí se poraď s právníkem, ať si nenabiješ hubu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: