Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý večer,

mam takový velice podivný dotaz, jednou jsem ti takhle dělal webdesign, již sem kaskádoval a když jsem se podíval v prohlížeči, co jsem vytvořil, zarazila mě podivná asi 20px velká mezera mezi Toolbarem a stránkou.

Jako kdyby tam byl nastaven nějaký margin nebo tak, zkoumal sem všecky kaskády, přejmenoval všechny identifikátory, no za boha jsem nemohl najít chybu.

Až sem celý obsah zkopíroval a vložil do nového souboru, pak se mi stránka krásně vykreslila. Když jsem zkoumal oba soubory, byly úplně totožné až jsem najednou uviděl něco, co vypadalo jako tečka. Byla těsně za <!doctypem>, vypadala jako znak, tečka úplně u vrchu, vlevo, nešla označit, nešla vymazat ani delete, ani backspacem. No klel sem jako hrom, že taková ***** mi zabrala hodiny zkoumání zdrojáků.

Setkal se někdo s něčím podobným? Znak který nešel ani vyjmout, smazat, nic.. znak jako . ale byl zarovnán nahoru-vlevo?

Jak se případně tvorbě tohoto znaku vyhnout? Díky všem :)
Bubák
Profil
S největší pravděpodobností používáš kódování UTF-8 a byl to BOM, jeden BOM na začátku souboru (stránky) nevadí.
Používáš PHP include?

Nejjednodušší řešení je vypnout ukládání BOM v nastavení editoru úplně.
Komplikovanější je udělat to tak, abys měl pouze jeden BOM na začátku stránky a to i tehdy, když stránku skládáš pomocí PHP.

Koukni na BOM1.html (prohlížeče zobrazují různě) a na BOM2.html, v souboru BOM1.html je na začátku 2× za sebou BOM, ve druhém souboru je nadbytečný BOM na začátku devátého řádku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0