Autor Zpráva
VIPatrikPK
Ako spravím keď niekto napíše do navigačného panela napr. jakpsatweb.cz/sadasdasd.hrtml tak nech sa mu napíse sa mu 404 a pod tím ten link ako to spravím?

Moderátor Petr ZZZ: Původní titulek: „Pomoc s linkom na404“
Bubák
Soubor .htaccess
ErrorDocument 404
Příklad ke stažení
Petr ZZZ
VIPatrikPK:
Vlastní chybová stránka je prostě stránka html, můžeš si ji napsat i pojmenovat podle tvých představ. V .htaccess si nastavíš, aby se zobrazovala místo defaultní chybové 404. Než se do toho pustíš, zjisti si u hostingu, zda máš povolený soubor .htaccess. Nevím, jak to je u bezplatných hostingů, tam vídám u nedosažitelných souborů často stránku s reklamou na daný hosting – možná vlastní chybovku nepovolují. Více se dozvíš z Bubákových odkazů.
VIPatrikPK
Ok ďakujem ja mám easyphp na mojom PC tak tam testujem
Bubák
Petr ZZZ:
Nevím, jak to je u bezplatných hostingů
Na webzdarma.cz to funguje, ukázka: http://teststranek.kvalitne.cz/sadasdasd.hrtml
Dělal jsem to podle zde odkázaných návodů a funguje mi to, až na jednu drobnost, kterou jsem nyní opravil:
"Dbejte na to, aby byla poskytnutá chybová stránka veliká alespoň 512 bajtů. Jinak ji Internet Explorer nebude umět zobrazit."

Na to jsem zapomněl a jak jsem si otestoval, tuhle fičuru má zabudovánu také IE9, tak jsem chybovku trochu přifouknul na objemu.
Petr ZZZ
Reaguji na Bubáka:
Díky za upřesnění a za ukázku, <script type="text/javascript">document.write(document.location)</script> jsem neznal. Jinak, udělal jsem si asi před rokem vlastní chybovku, abych pak zjistil, že můj (placený a ne zrovna levný) hosting ji v daném modelu neumožňuje. Od té doby jsem se tím nezabýval, takže vlastní chybovku nemám.
VIPatrikPK
Petr ZZZ:
<script type="text/javascript">document.write(document.location)</script>
A neni toto aj v PHP ?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: