Autor Zpráva
Honzin
Profil *
Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně formátování odkazů.

<style>
a:link {color: #000000; text-decoration: none}
a:visited {color: #000000; text-decoration: none}
a:active {color: #000000; text-decoration: none}
a:hover {color: red; font-weight: bold}
li {color: red;}
span {color: #000000; font-family: arial, arial CE; line-height: 140%}
</style>

O co jde? Chtěl bych, aby odkazy v hlavním menu frčely podle výše uvedeného stylu, tj. aby byly pořád černé, jen po najetí myší se ztlustily a zčervenaly. To mi funguje na jedničku.
Pak bych ale do ostatního textu na stránce chtěl vkládat další odkazy, které budou provádět po mých stránkách. Ty bych ale chtěl mít vystylované stejně jako mám ten <span> ve <stylu>, jen aby byly podtržené a případně modré. Nechci, aby se ztlusťovaly, jen aby tam byly hezky podtržené a modré.
Zkoušel jsem to další třídou, ale zdá se, že a:hover je nadřazený úplně všemu. Jde s tím nějak vykejvat?

Jinak ty odkazy budou uvnitř tagu <span>, který je taky ve stylu definovaný. Kdyby bylo potřeba, klidně to přepíšu, jen bych potřeboval zachovat formát. Tj. červené odrážky, černý text.

Díky za každou radu!
jenikkozak
Profil
<style> 
menu a {color: black; text-decoration: none} /*zápis se týká pouze všech odkazů uvedených v elementu <menu>*/
menu a:hover {color: red; font-weight: bold} 
li {color: red;} 
span {color: black; font-family: arial, "arial CE"; line-height: 140%} 
</style>
Honzin
Profil *
jenikkozak:
Takže mám <ul> přehodit na <menu>?
jenikkozak
Profil
Honzin:
Takže mám <ul> přehodit na <menu>?
Nevěděl jsem, jak menu řešíte. Jde o <ul>? Přidejte mu nějakou třídu <ul class='menu'>, v CSS pak na něj můžete cílit pomocí .menu a{}. Odlišit by to ale chtělo, může se stát, že i v obsahu stránky budete chtít použít odkaz uvnitř nějakého odrážkovaného seznamu.
A nebo to <ul> předělat na <menu>, záleží na Vás.
Honzin
Profil *
jenikkozak:
No já mám hlavní menu udělaný tabulkou (tak jak se to nemá) o jednom řádku, která je rozdělená na buňky, ve kterých jsou odkazy. Hlavní menu nemá s hlavním obsahem stránky nic extra společného. Dá se tedy to stejné přiřadit k tabulce? Že bych měl
table a {color: black; text-decoration: none}
table a:hover {color: red; font-weight: bold}

Jinak ta tabulka menu je takhle:

<table align="center" width="900" style="border: solid #ff0033; border-width: 1px 0;">
<tr>
<td align="center" width="15%" border="0" nowrap>
<font size="4" face="arial">
<a href....
název odkazu
</a>
</font>
</td>
</table>

Tak mám udělanou celou tabulku, aby mi to přes procenta dalo 100%

Obsah stránky je pak v další tabulce. A v ní je

<tr>
<td align="left" valign="top">
<ul>
<li>
<span>
text text text text tady by měl být ten odkaz, který bude jen modrý a podtržený text text text
</span>
</li>
</ul>
</td>
</tr>


Zkusil jsem to předělat na <menu>, ale ono nezarovnává odstavce. Druhý, třetí a další řádky zajedou pod odrážku...


Už to mám, už to mám!!! Já vůl jsem měl v jednom font-weight a ve druhým font-decoration, takže se to asi nemohlo absolutně vyrušit.
Díky díky!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0