Autor Zpráva
Kubuska112
chci si udělat osobní blog. Nechci ale již hotové systémy jako blog.cz nebo wordpress, prostě vlastní výtvor. Pomůže někdo?

Moderátor Chamurappi: Titulek „osobní blog“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
panther
Kubuska112:
s čím chceš konkrétně pomoct? Jestli se ptáš, co se potřebuješ naučit, tak musíš se spřátelit s nějakým grafickým editorem, naučit se minimálně HTML a CSS. Dávám ti tak 2 roky, pak něco rozumného možná vytvoříš :-)

Nechci ale již hotové systémy jako blog.cz nebo wordpress
blog.cz moc neznám, ale řekl bych, že je jedná o dvě rozdílné věci. Každopádně, proč se bráníš již vytvořenému řešení, do kterého budeš vkládat obsah?
Neteyesák
Kubuska112:
chci si udělat osobní blog. Nechci ale již hotové systémy jako blog.cz nebo wordpress, prostě vlastní výtvor. Pomůže někdo?

Dojemné. Pokud si chceš udělat osobní blog SÁM, tak se rovnou připrav tak na 2 týdny programování (to musíš bejt dobrej) a nejistý výsledek.
Blog.cz je zaostalá platforma, kde je snad milion puberťaček. Wordpress je králem, doporučuji!
Kubuska112
Neteyesák:
Dojemné. Pokud si chceš udělat osobní blog SÁM, tak se rovnou připrav tak na 2 týdny programování...
Tak to je sice hezké, ale mělo by to obsahovat jen:

Příhlášení
Registraci
Textový editor

Toť vše

Prosím bez MySQL
Radek9
Kubuska112:
Zásadní otázka: Umíš nějaký serverový jazyk? A pokud ano, tak jak dobře? Pokud píšeš bez DB, tak ty znalosti zřejmě tak úžasné nebudou…
Kubuska112
krom HTML tě asi nepotěším...
panther
Kubuska112:
tě asi nepotěším
Radka? Spíš sebe.

Takhle, vlastní řešení bude mít plno much, zabere ti plno času (tvorba, ale hlavně studium). Pokud si nechceš něco takového napsat z důvodu, že se na tom chceš učit, vykašli se na to - hotové řešení bude fungovat lépe.
Kubuska112
tak hotové, když to bude lepší
Chamurappi
Reaguji na panthera:
Pokud si nechceš něco takového napsat z důvodu, že se na tom chceš učit, vykašli se na to
Nechápu. Na čem by se tedy měl učit (kdyby chtěl)? Těžko si vymyslí zadání, pro které neexistuje hotové řešení.
Kubuska112
Chamurappi:
Nechápu. Na čem by se tedy měl učit (kdyby chtěl)? Těžko si vymyslí zadání, pro které neexistuje hotové řešení.
díky že jsi se zasltal amatéra :)
panther
Chamurappi:
spousta lidí si píše vlastní CMS v domnění, že bude lepší než hotová řešení (a to většinou do doby, než zjistí, že na vlastní CMS nemají). Nicméně, s přidáváním nových funkcí se dají rozšířit obzory. Přeci jen, lépe se učí, když si můžeš výsledek prohlédnout, než jen číst, číst a číst. Zároveň se naučí hledat, použít PHP manuál, atp. I to je někdy dobrý krok :-)

Ale, aby si začátečník řekl: napíšu si „vlastní aplikaci (blog, cms, ...), vlastně ani nevím proč, jen nechci něco již vytvořeného“, to bývá většinou zbytečný čas.

Těžko si vymyslí zadání, pro které neexistuje hotové řešení.
to nemusí. Může napsat aplikaci, která bude fungovat stejně jako nějaká již existující. Jen bude... vlastní :-)
Kubuska112
lidí klídek. Můžete mi teda doporučit něco hotového?
Mmarek9122
wordpress, joomla sa najviacej využívajú na takéto veci :)
Kubuska112
bez MySQL prosím...
panther
Kubuska112:
nějaké blogovací systémy bez MySQL jsem našel, prozkoumat je budeš muset sám - http://www.instantfundas.com/2009/09/blogging-without-database-7-database.html.

Proč se MySQL bráníš? Instalace většinou bývá otázkou pár kliknutí.
Chamurappi
Reaguji na panthera:
a to většinou do doby, než zjistí, že na vlastní CMS nemají
Což může být také zajímavá zkušenost.

lépe se učí, když si můžeš výsledek prohlédnout, než jen číst, číst a číst
Jednoduchý CMS také může mít poskládaný za chvíli a pak nabalovat a rozšiřovat (a od základu předělávat :-)).

Reaguji na Kubusku112:
díky že jsi se zasltal amatéra :)
Zastlal nebo zaslintal? Tak či tak, rádo se stalo :-)
Radek9
Kubuska112:
Pokud opravdu trváš na řešení bez SQL databáze, tak osobně doporučuji slovenský RS MNews. Mám s ním dobré zkušenosti, má to příjemné uživatelské rozhraní atd.
panther
Chamurappi:
Což může být také zajímavá zkušenost.
Jednoduchý CMS také může mít poskládaný za chvíli a pak nabalovat a rozšiřovat (a od základu předělávat :-)).
přesně to jsem ale taky napsal/myslel v [#7], volně přeloženo: „Chceš se učit, napiš si vlastní aplikaci, jinak použij již hotovou.“

Takhle to bylo myšleno, a když to pročítám zpětně, myslím, že to tak i vyznívá. Vlastně jsem se trochu divil, že bys byl jiného názoru. Opravdu jsem to napsal tak blbě, že jsem to pochopil jen já sám, jak to bylo myšleno? :-)
Chamurappi
Reaguji na panthera:
Ahá, já tam přehlédl tu záporku, proto mi to nedávalo moc smysl :-)
Pardon.
Petr ZZZ
Řekl bych, že původní pantherovu formulaci lze číst dvěma způsoby, je to tedy dvojsmysl. Jeden způsob odpovídá tomu, co vznikne, když se negace obrátí do kladného tvrzení:

Pokud si nechceš něco takového napsat z důvodu, že se na tom chceš učit, vykašli se na to jdi do toho – jinak doporučuji hotové řešení, bude fungovat lépe.

Druhý způsob odpovídá tomuto, nedává ale smysl:

Pokud si něco takového nechceš napsat, z důvodu, že se na tom chceš učit, vykašli se na to – hotové řešení bude fungovat lépe.

Takže bych se přiklonil k pantherově interpretaci, ovšem s tím, že ta věta je trochu krkolomná a může být nepochopena. :)
Kubuska112
panther:
Proč se MySQL bráníš? Instalace většinou bývá otázkou pár kliknutí.
Protože tam, kde hostuju není MySQL

Chamurappi:
Zastlal nebo zaslintal? Tak či tak, rádo se stalo :-)
Zastal :)

nějaké blogovací systémy bez MySQL jsem našel
Díky :)

tak jo...asi si vyberu GetSimple.
Jinak...není u některého(nebo jiného)blogovacího systému možnost registrace dalších uživatelů?
Krakatoa
Kubuska112:
Kde hostuješ? A je tam podpora sqlite?
Rellik
Osobní blog bez databáze? No nevím. Určitě dřív nebo pozděj zjistíš, že je to celé napytel. Koukni po hostingu, kde je i databáze. Jestli chceš nějaký free hosting tak celkem dobrý je http://profitux.cz ( měl sem tam stránky několik let a některé ještě mám). Pokud placený, tak můžu doporučit wedos - na to co nabízí, je celkem levný v základu 360,-/rok + doména .eu 84,-/rok
Kubuska112
Kubuska112:
Moderátor Chamurappi: Titulek ‚osobní blog‘ nevystihuje podstatu dotazu.
Omlouvám se a příště zapojím více slohového nadání, které mi tolik chybí.

Krakatoa:
Kde hostuješ? A je tam podpora sqlite?
hostuju u Sweb.cz - není MySQL.

Rellik:
Osobní blog bez databáze?
Ano, osobní blog bez databáze.

Určitě dřív nebo pozděj zjistíš, že je to celé napytel.
možná že jo, možná že ne. Je to jako "amatérský chat" pro školní prostředí

Pokud placený, tak můžu doporučit wedos
A nebo taky forpsi
Rellik
Kubuska112:
A nebo taky forpsi
Pozor Forpsi nemá v základu DB! Základ s DB vychází cca 1200,- ročně bez DPH (1440,- s DPH) Hostujeme na něm náš obecní web a nejspíš, přejdem jinam, protože Forpsi, je celkem drahé... Ale to už se bavíme o něčem jiném...
Jinak pokud to chceš opravdu bez BD, tak sem kdysi zkoušel i ten chat jak o něm píšeš. Dělat na tom ale celé stránky se mi zdá trochu jako krok zpět...
Krakatoa
Kubuska112:
Na swebu je, jestli se nepletu, sqlite, tak můžeš použít tu. A též, jestli se nepletu, tam nefunguje .htaccess, takže přihlášení si musíš udělat v php a v sqlite nesmíš mít nic tajného (pude stáhnout).

A proč to neuděláš třeba na free hostingu php5.cz?
71miki71
Chcem nadviazať na riešenú tému otázkou. Mám malý súkromný web za lecné prachy, moja verzia hostingu nepodporuje PHP ani MYSQL, napriek tomu by som chcel blog na mojich stránkach. Aké je najideálnejšie riešenie? Dá sa to riešiť cez HTML a CSS? Alebo musím zakúpiť PHP a MYSQL na hostingu? Diki za rady, alebo návody.
jenikkozak
71miki71:
Dá sa to riešiť cez HTML a CSS
Jsou nezbytnou součástí.
Zbytek viz výše.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: