Autor Zpráva
AAAnonym
Profil
zdravim mám tady dotaz ohledne toho. jak udělat pozadí složené z jednotlivých částí. (Každá část by byla stejná, kromě té nejvyšší a nejnižší) Tyto části by se skládaly pod sebe tolikrát, jak je velký obsah stránky a tvořilo by takový rámec, do něhož by se psal text stránky.
Mylím, že to bude mít něco společného s
<p style="background-image: url('pozadi.gif'); 
background-repeat: repeat-y">
, ale nevím, jak to udělat tak, aby to mělo jen takovou délku, jako je obsah stránky a nezoztahovalo se to až pořád dolů. Nevím, jestli jsem to přesně formuloval, kdyžtak svoji otázku později upřesním.
AAAnonym
Profil
ok, spatně formulované, napíšu to jinak. chci zkrátka, aby se nějaké obrázkové pozadí směrem dolů roztahovalo podle délky textu. Jak to jde udělat?
AAAnonym
Profil
Nikdo neví???



Mělo by to vypadat nějak takto: Celé pozadí by tvořil tento pergamen. Jeho délka by se roztahovala podle obsahu textu ve stránce. To přece není tak složitý dotaz, ne?
Edit: A mělo být tak, aby text nepřesahoval přes toto pozadí.
Str4wberry
Profil
Jak to udělat? Buď mít pro obsah tři obaly — jeden bude mít jako pozadí vršek, jeden spodek a jednomu se bude v ose Y opakovat. Nebo jeden obal s opakujícím se pozadím, kterému absolutně napozicuješ dva elementy jako vršek a spodek.
zacatecnik
Profil *
Str4wberry:
jeden bude mít jako pozadí vršek, jeden spodek a jednomu se bude v ose Y opakovat.
Ano, samozřejmě ale jaký kód existuje na to, aby se to opakovalo jen tolikrát, kolik je dlouhý obsah stránky?
Str4wberry
Profil
Background-repeat
AAAnonym
Profil
Na téhle stránce už jsem byl aspoň 5 krát a pokud jsi měl tímto na mysli repat-y, tak to nejde, protože to se opakuje pořád dolů a dolů donekonečna jenže já potřebuji něco, co se mi bude opakovat třeba jenom čtyřikrát, nebo pětkrát.
Neexistuje něco třeba jako: (4*(repeat-y))?
Str4wberry
Profil
To, že se to bude opakovat donekonečna, ale přece ničemu nevadí.
AAAnonym
Profil
Jak myslíš a mohl bys mi prosím poradit kód jak udělat vršek pozadí, jak spodek a jak prostředek? Nevím, jak to navázat na sebe.
Plaváček
Profil
AAAnonym:

Pokud fakt hodláš použít výše uvedený obrázek, pak je nutné poznamenat, že navázaní na sebe, aby fungovalo za každých okolností, je prakticky nemožné. Žádný jednoduchý kód (kromě již zmíněného repeat-y) na to neexistuje.
AAAnonym
Profil
no ale některé stránky to používají. nemusí to fungovat za každých okolností, stačí aby to prostě nějak fungovalo
Str4wberry
Profil
Tak v zásadě se to pomocí vložených elementů dá udělat nějak takto.

Můžeš si na tom ale všimnout věci, kterou zmiňuje Plaváček, je složité cizí obrázek upravit tak, aby správně navazoval.
AAAnonym
Profil
moc díky že sis s tím dal práci :) Já už se s tím nějak poperu
AAAnonym
Profil
Ahoj zkoušel jsem tvůj kód také s jiným obrázkem a vyšlo to tak půl na půl. Tři části pozadí (spodek, vršek a prostředek) na sebe sice bezchybně navázaly, ale prostředek prosvítal přes spodek a vršek. Zde přikládám živou ukázku: http://www.zkouskapozadi.borec.cz/ Chci aby prostředek neprosvítal nahoře, ani dole. To by samozřejmě šlo vyřešit tak, že bych vrchní a spodní obrázek vybarvil bílou barvou. jenže chci, aby spodní a vrchní část pozadí zůstaly průhledné, protože za ně chci umístit ještě jedno celostránkové pozadí. Nevím jestli to tak jde zařídit... Kdyby někoho něco napadlo, napište.
AAAnonym
Profil
dobře zkusím to říct víc česky...
Šlo by nějak u středu pozadí výše zmiňované stránky nastavit, aby nevyplňoval průhledné oblasti? Protože jak si můžete všimnout, vršek a spodek pozadí průhledné jsou.
Středem pozadí mám na mysli obrázek www.zkouskapozadi.borec.cz/bg_content_repeat.png
Master158
Profil
AAAnonym:
Kdysi jsem s tímto dělal web, je staršího data, ale možná ti to pomůže,
http://www.stary-dum.cz
AAAnonym
Profil
No tak na stránce http://www.zkouskapozadi.borec.cz/ jsem ty části pozadí, které prosvítaly upravil pomocí position relative a pomocí heigh. Je to v pořádku? Nevím jestli se to tak správně dělá, přestože to na první pohled vypadá dobře.
AAAnonym
Profil
A mám ještě jednu otázku jak se dá nastavit tomuto http://dl.dropbox.com/u/3370251/DJPW/slozite-pozadi-obsahu/index.html pergamenu aby byl uprostřed stránky nahoře? (center top) Nikde jsem nenašel, jak nastavit pozici tří obrázků dohromady.
panther
Profil
AAAnonym:
.stred {margin: auto}
AAAnonym
Profil
panther:
margin: auto
Tenhle kód jsem zkusil a stalo se mi tohle:
http://www.zkouskapozadi2.borec.cz/
Celé pozadí se naprosto pokazilo. Proč, to nechápu...
Když jsem tenhle kód zkoušel s jiným (ale podobným) pozadím, sice to bylo lepší, ale taky nic moc. Zarovnalo se to na střed ale střed pozadí úplně zmizel... v čem je chyba?
panther
Profil
AAAnonym:
Tenhle kód jsem zkusil a stalo se mi tohle:
na uvedené ukázce jej nikde aplikovaný nevidím. Aby se to vycentrovalo, musí to mít samozřejmě nastavenou šířku.
AAAnonym
Profil
šířku jsem nastavovat zkoušel... jenže zaprvé nevím kam to aplikovat, jak to aplikovat, jakou šířku nastavit atd...Nemohli byste být trošku konkrétnější?
Ugo
Profil
zcela konkrétní nebudu, ale obecně bych to viděl takto.

<style>
body {
  text-align:center;
  background:url('cele_pozadi.jpg');
}
.stred {
  text-align:left;
  width:990px;
  margin:auto;
  background:url('pergamen.jpg');
}
</style>
<body>
  <div class="stred">
   <!-- obsah pergamenu -->
  </div>
</body>

sirku nastav podle obrázku, ale udělal bych to do 1000px, nastav jí tomu prvku s margin:auto

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0