Autor Zpráva
Lukáš Kadlec
Profil
Zdravim, nevim zde jo to ideální do této sekce, ale snad ano.

Potřeboval bych radu jak upravovat obrázky na stránky. Znam spousta webů, který jsou převážně z obrázků a přitom jen bliknou a jsou nečtený. Já ať udělám cokoliv tak se to natahuje tejden. Nejde mi ani tak o obrázky k obsahu, ale hlavně o prvky designu. Hodil by se i link s touto problematikou, ale byl bych rád za osobní zkušenosti.
PerToon
Profil
Záleží na programu. Pokud děláš třeba ve Photoshopu, ve kterým dělám já, takže můžu mluvit jenom za něj, tak ukládej obrázky s nižší kvalitou, protože pro web není potřeba nejúžasnější obrázek. Jinak nedělej obrázky zbytečně velký ve smyslu počtu pixelů. Ale do této tématiky mám jen velice úzký pohled.
igamenir
Profil
Gif dělat prokládaný, jpeg progresivní. (nevím, který editor to umí.)
Leo
Profil
"jpeg progresivní"

To prave ne - IE ho nedokaze postupne zobrazovat vubec, a vykresli ho cely najednou az ho cely stahne. Leo
Šlaha
Profil
Nemyslíš preloader?:
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/preload-obrazku.html
Radek Hrabůvka
Profil
Gif dělat prokládaný Prokládaný má větší velikost souboru, než "obyčejný", pokud není GIF animovaný, je až na vyjímky malinkách ikonek použít formát PNG.
jpeg progresivní používám, pokud vyjde menší velikost souboru, než u "optimize".
prokládané a progresivní vykreslování: někomu se líbí, někomu ne.
Lukáš Kadlec Porovnej pomocí Web Page Analyzeru velikost své stránky s jinými. Další možnost je pochybný hosting s pomalým připojením. Špatně x dobře nastavené kešování ovlivňuje rychlost při znovunačtení stránek.
Lukáš Kadlec
Profil
Radek Hrabůvka a jakej program používáš? Já dělam (snažim se) ve Photoshopu a když uložim PNG tak je větší než GIF?
tycoon
Profil *
jj
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0