Autor Zpráva
Zdeněk Beneš
Profil
Dobrý den,

klient mne žádá o celkový fullscreen, jako je zde: www.seamusmurphy.com. Ví někdo jak na to? Web využívá RS wordpress...

Děkuji moc za odpověď.
Fisir
Profil
Zdeněk Beneš:
Po mně to žádný fullscreen nevyžaduje. Ani, když kliknu na ikonu fullscreenu vlevo dole.
(Pro informaci, můj browser je Google Chrome 16.0.912.75 m; operační systém Windows 7 SP1.)
Han
Profil
Fisir:
Myslím že nejde o to, žeby prehliadač požadoval Fullscreen, ale že klient požaduje po Zdenkovi vytvorenie takéhoto fullscreenu.
Fisir
Profil
Han:
OK, tak alespoň poradíme, že ukázka je tvořená ve Flashi a vytvoření fullscreenu je možné nejspíše pomocí ActionScriptu.
Rellik
Profil
Klientovi za prvé řekni:
1/ že to v "normálních stránkách nejde a ty co odkazuješ jsou ve flashi. Navíc flash sám o sobě se myslím pro webové stránky moc nehodí...
2/ pokud chce fulscreen tak ať si zmáčkne tlačítko F11 ;-)
Zdeněk Beneš
Profil
Rellik, dík za info ;-)... nelze to ale nějak donutit přes php aby se to udělalo?
Jinak ano, ve flashi jsou ty co mám jako mustr, kdyžto mé webovky běží na wordpressu a využívají jen php, html, css a javascript (jQuery).
shaggy
Profil
Moderátor Petr ZZZ: Vyhozeno a zase vráceno.
Rellik:
že to v "normálních stránkách nejde
Čo z toho nejde v "normálnych" stránkach? Ja tam nič zložité nevidím.

Moderátor Petr ZZZ: Když to není složité, tak příště prosím napiš, jak na to. Děkuji.
Str4wberry
Profil
V Exploreru můžeš dosáhnout fullscreenu pomocí window.open a fullscreen=yes. V některých dalších prohlížečích se fullscreenu asi nejvíce blíží modální okno roztažené přes celou obrazovku (window.showModalDialog).
Fisir
Profil
[#6] Zdeněk Beneš:
nelze to ale nějak donutit přes php
To těžko, PHP je serverový skript, do prohlížeče se odesílá čisté HTML.

Ten fullscreen uděláš pomocí JavaScriptu takto:
<script>
window.open("http://www.adresawebovky.cz","","fullscreen");
</script>
Bohužel, Google Chrome 16 to jaksi nebere a navíc i v Exploreru se zobrazuje adresní řádek.

Aha, teď vidím, že mně [#8] Str4wberry předběhnul.
Rellik
Profil
Fisir:
Ten fullscreen uděláš pomocí JavaScriptu takto:
Většina prohlížečů má v základním nastavení zákaz otvírat nové okna po kliknutí, takže tudy podle mě cesta taky nevede...

shaggy Když pročteš celou diskuzi a ne jen poslední příspěvek, tak zjistíš na co byla ta odpověď (1/)
shaggy
Profil
Rellik:
Když pročteš celou diskuzi a ne jen poslední příspěvek, tak zjistíš na co byla ta odpověď (1/)
Ja som si prečítal celú diskusiu (ktorá predchádzala tvojmu príspevku). Zdeněk Beneš sa pýtal, ako urobiť "fullscreen" podobne, ako je to na webe seamusmurphy.com. Ty si povedal, že to v normálnych stránkach nejde. Ale v normálnych stránkach to ide, stačí si pozrieť toto: http://monca.sk/ - dokonca je to plugin do wordpressu a správa sa to presne, ako ten flash na odkázanom webe.

Petr ZZZ:
Bola to normálna otázka na Rellika, ak nevieš odpovedať, tak sa prosím nemiešaj do diskusie o ktorej nič nevieš. Ja som odporoval jeho tvrdeniu, že to nejde urobiť v normálnych prehliadačoch - toto tvrdenie je klamstvo a môže používateľov zavádzať. Hádam nečakáš, že sem budem písať celý kód, ako to urobiť. Ale ak veľmi chceš, môžem sem dať zdrojáky nejakej stránky (ľudia určite ocenia pár stovák riadkov), aby si mi to nabudúce nehodil "k ledu".
Bubák
Profil
shaggy:
Ale v normálnych stránkach to ide, stačí si pozrieť toto: http://monca.sk/
Nechápu a zřejmě nejsem sám, kdo tě nechápe. Pravděpodobně pokládáš za fullscreen něco jiného, že 99 % lidí a v současných prohlížečích to nejde. Svého času to umožňoval IE6, ale co do Windows XP přišel SP2, tak už ani v IE6 to nelze. Pak to šlo v Konqueroru 3.5.x, zda to jde i v Konqueroru 4.x, netuším.

Jak bylo zmíněno, všechny běžné prohlížeče umožňují přepnout do fullscreenu stiskem F11.
Rellik
Profil
shaggy:
pozrieť toto: http://monca.sk/
A kde to mám vidět? Nikde tam odkaz na fullscreen nevidím..? No ale když říkáš, že to jde, odporovat nebudu... Nakonec kdo chce o tom vědět víc, tak si odpověď vždy najde... Jinak koukal sem i na pluginy do wordpresu a žádný fullscreen sem tam nenašel... Jen fulscreeny na administraci a galerie... Pokud opravdu nějaký existuje tak se omlouvám... :)
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
Bola to normálna otázka na Rellika,...
Přišla mi pichlavá a nepřinášela kloudnou odpověď...

...ak nevieš odpovedať, tak sa prosím nemiešaj do diskusie o ktorej nič nevieš.
...a právě proto, že tomu houby rozumím, umím docela dobře posoudit, zda je nějaká odpověď začátečníkovi něco platná. ;-)

Hádam nečakáš, že sem budem písať celý kód, ako to urobiť. Ale ak veľmi chceš, môžem sem dať zdrojáky nejakej stránky (ľudia určite ocenia pár stovák riadkov), aby si mi to nabudúce nehodil "k ledu".
O příspěvek výše píšeš, že to není složité. Mohl by ses rozhodnout.
Chamurappi
Profil
Reaguji na shaggyho:
Čo z toho nejde v "normálnych" stránkach? Ja tam nič zložité nevidím.
Vlevo dole v tom flashi je čudlík „fullscreen“, který přepne celý ten flash do fullscreenu (podobně, jako to umí udělat flashové videopřehrávače). Na to se Zdeněk Beneš ptá. Není řeč o plnohodnotném využívání plochy prohlížeče, ale o opravdovém zobrazení prezentace přes celou obrazovku (kdy se překryjí i součásti operačního systému). K tomu běžná stránka v běžném okně nemá oprávnění.


Reaguji na Petra ZZZ:
právě proto, že tomu houby rozumím, umím docela dobře posoudit, zda je nějaká odpověď začátečníkovi něco platná
Z dialogu se nemusí poučit jen začátečník, ale i ten, kdo na první pokus nepochopí správně nedostatečně podrobnou otázku.


Reaguji na Rellika:
Většina prohlížečů má v základním nastavení zákaz otvírat nové okna po kliknutí
Vážně? Které? Pokud vím, tak právě kliknutí je jediná událost, při níž se blokace vyskakovacích oken potlačuje.
shaggy
Profil
Chamurappi:
Ďakujem, ja som si to naozaj nevšimol - bral som to tak, že myslí web, ktorý sa zobrazí na 100% šírky a výšky okna a prispôsobuje sa zmene jeho rozmerov (čím, sa aj ospravedlňujem Rellikovi, keďže mal pravdu).
Alutom
Profil
Jenom doplním, že například v Google Chrome už nativní fullscreen nastavený javascriptem bez problému funguje, akorát musí být vázán na nějakou událost - například onclick:

<!DOCTYPE html>
<html>
<title>bla</title>
<script>
  function fullscreen() {
    var el=document.documentElement;
    if('webkitRequestFullScreen' in el) el.webkitRequestFullScreen();
  }
</script>
<p>bla</p>
<button onclick="fullscreen();">fullscreen</button>

Na StackOverflow někdo uvádí dokonce řešení, které by mělo fungovat i v jiných prohlížečích, ale rozchodit se mi ho nepodařilo. Časem snad bude podpora lepší :).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0