Autor Zpráva
monte
Profil *
Ahoj,
řeším takový problém.. Redakční systém (Textpattern) vytváří rubriky, k nim se dá přistoupit takto: http://domena.cz/rubrika/id/nazev-clanku nezobrazuje ani koncovku dokumentu, a rubrika, jevící se jako adresář v tomto místě fyzicky není, bere si jí odněkud jinud a celu tuto url jen "simuluje". Když užvatel zadá rubrika.domena.cz, chci aby se vypsal obsah domena.cz/rubrika a pokud by na subdoméně "klikal" na články v rubrice, pořád by byl na té subdoméně, adresa by mohla pak vypadat napříkald takto: rubrika.domena.cz/id/nazev-clanku četl sem, že takové věci řeší pomocí htacces, zkoušel sem, ale na nic sem nemohl přijít, navíc už v něm nějaký obsah je:

#DirectoryIndex index.php index.html

#Options +FollowSymLinks
#Options -Indexes
#ErrorDocument 403 default

<IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine On
  #RewriteBase /relative/web/path/

  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
  RewriteRule ^(.+) - [PT,L]

  RewriteCond %{REQUEST_URI} !=/favicon.ico
  RewriteRule ^(.*) index.php

  RewriteCond %{HTTP:Authorization} !^$
  RewriteRule .* - [E=REMOTE_USER:%{HTTP:Authorization}]
</IfModule>

#php_value register_globals 0

Budu moc vděčnej za každou pomoc, děkuji. :)
Davex
Profil
Obávám se, že toto pouze pomocí mod_rewrite zařídit nepůjde. Musí se nějak upravit Textpattern, aby jeden z očekávaných údajů nehledal v cestě, ale ve jméně serveru. Zároveň se musí změnit způsob vytváření odkazů.
monte
Profil *
No.. :/
Pak mě ještě napadla jedna možnost, hosting umožnuje udělat z vybraných adresářů subdomény, v dané subdoméně se pak zobrazí obsah ze stejnojmenného adresáře, co kdyby se tam dalo .htacces které by podstčilo obsah z: http://domena.cz/rubrika/ pak ale ztrácím představu o tom jak by to udělal s URL, potřebuju aby se měnila s rozklikáváním článků v rubrice a bylo možné na tuto URL i odkazovat (myslím tedy rubrika.domena.cz/id/nazev-clanku.. ) tvar přesně v týhle podobě není podmíněnkou..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0