Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý večer,

možná velice hloupý dotaz ale snažil jsem se to googlit..
Chci se zeptat, jestli je nějaký způsob zjištění trafficu moji stránky? a případně jak ho co nejméně snížit? Co je největší nepřítel trafficu a vše o něm..

Děkuji mnohokrát všem, co mi chcou pomoct toto objasnit
quinux
Profil
1) pokud to hosting nabízí, tak zjistit v administraci resp. ve statistikách hostingu
2) dá se to přibližně vypočítat podle velikosti stránky x počet návštěv, ale bude to jen hrubý výpočet, protože každý návštěvník si zobrazí jiný počet a kombinaci stránek

na optimalizaci existují různé nástroje, které zjistí ty největší problémy a doporučí řešení např. http://code.google.com/intl/cs-CZ/speed/page-speed/. V podstatě to umí všechny prohlížeče pomocí developer toolbarů - firefox má firebug, chrome má web inspector, ie má developer toolbar a opera má dragonfly (ale u opery teď nevím jestli umí monitorovat síť).

největší podíl na trafficu mají samozřejmě soubory - obrázky, videa, dokumenty atp. záleží tedy na typu webu. Pokud provozuješ "youtube", připrav se na obří traffic, pokud provozuješ blog, tak pokud jsi v designu nepoužil hromadu obrázků, tak traffic řešit vůbec nemusíš.

další možností jsou javasripty. Pokud používáš třeba jQuery, tak jej nemusíš mít u sebe na serveru, ale můžeš ho tahat z CDN google. tobě se tak traffic nezapočítává a pro uživatele je to výhoda v tom, že už bude mít danou knihovnu uloženou v keši, protože tento způsob dnes využívá čím dá více webů.
candiess
Profil
quinux
dekuju ti mnohokrat, zodpovedel jsi vsecko co jsem potreboval, fakt dekuju :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0