Autor Zpráva
djkmito
Profil
Zdravim,
mam takmer hotovu stranku po grafickej stranke avsak teraz som sa rozhodol ze do nej vlozim este tien po okrajoch stranky.
Na lavej strane je tien uz v obrazku ktory tvori pozadie na pravu stranu vsak treba pridat tien z obrazka "/img/shadow-right.png" kvoli meniacej sa sirke stranky. To vsak neviem nijako dosiahnut.
Cela stranka sa sklada z divov. Pre sprehladnenie, struktura je priblizne takato:
<site>
   <content>
      <logo/>
      <menu/>
      <main>
         <text/>
      </main>
   </content>
   <foot/>
</site>

a na koniec tu je stranka dimmuboy.tk indexovanie suborov je povolene takze
vopred dakujem kazdemu co sa na to pozrie a bude mat tu namahu mrknut si ten zdrojak ;)
panther
Profil
djkmito:
nejjednodušší bude přidat do contentu ještě jeden obal, který bude obsahovat právě pravý stín.
djkmito
Profil
nj tak potom som to robil dobre, len v css to asi neviem dobre spraviť.. v css to vyzerá takto lenže toto rozhádže stránku, a pripne sa na ľavú stranu a "float: right;" ju rozhádže ešte viac
.shadow-right {
   background: url('./../img/shadow-right.png') top right repeat-y;
   width: 15px;
   height: 100%;
}

btw sry za diakritiku, vždy zabudnem
panther
Profil
djkmito:
na stránce uvedené v [#1] žádný shadow-right nevidím. Ukaž aktuální verzi.
djkmito
Profil
ok uz je to tam
panther
Profil
djkmito:
vyhoď ze .shadow_right výšku (je tam zbytečná) i šířku (je tam špatně).

Když tohle uděláš, nic neuvidíš, protože jsi zvolil průsvitný PNG, takže pod ním bude vidět černé pozadí contentu. Možností je více, přidej třeba margin-right: -15px k pravému stínu.
djkmito
Profil
aha, díki mal si pravdu.. a prečo tam tá nastavená šírka vadí? či vlastne áno, pravda, veď to je šírka pre celý div tak už chápem prečo to tak rozhádzalo. Ja som na to aj zabudol, lebo predtým som sa to tam snažil vložiť ako samostatný obrázok, ale to bola jasná hlúposť :)
ešte raz Ďakujem, to je tak keď človek presedí celý deň pri kódení a potom aj takáto hlúpa chyba je zložitá :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0