Autor Zpráva
JaySee
Profil
Dobrý den,

uvažuji o vytvoření webové stránky pro vizuální monitoring svých webových projektů. Fungovat by to mělo jako dashboard, kde budou v jednoduchém gridu iframe se všemi mými projekty a zobrazovat aktuální podoby webů. Dotlačil mě k tomu fakt, že na některých mých webech občas zmizí obrázek (třeba i docela důležitý) z neznámého důvodu (šílení admini? nějaký pošahaný uklízecí script?) a chci prostě vidět z jednoho místa, že je vše v pořádku.

A můj problém je že nevím, jak přinutit obsah iframe, aby zobrazoval zmenšené náhledy těch webů. Řekněme ve 20% velikosti.
Googlil jsem nějaké css fičůry a jquery, ale nejsem z toho moc moudrý.

Tak pokud víte jak na to, nebo znáte již hotové řešení, tak prosím poraďte. Když se zadaří, dám to ke stažení pod Creative Common Licence3
Hudy999
Profil
Možná by fungovalo kdyby jsi vytvořil buňku o velikosti, v jaké si přeješ mít náhled konkrétního webu, a uvnitř zobrazovat web jako klasické <IMG> u kterého bys nastavil šířku a výšku na 100%. Obrázek by tak převzal automaticky velikost samotné buňky, a jako náhled by to mohlo stačit. Ale nevím, nezkoušel jsem :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaySee:
kde budou v jednoduchém gridu iframe se všemi mými projekty
Tím gridem myslíš mřížku?
Zkus zoom: n, -moz-transform: scale(n), -o-transform: scale(n).

Když se zadaří, dám to ke stažení pod Creative Common Licence3
Nemyslím, že bys takovou trivialitu mohl svázat jakoukoliv licencí…
JaySee
Profil
Hudy999 Nejsem si jistý, zda-li plně chápu tvoji myšlenku. Pokdu ano, tak jako udělat přes PHP printscreen webua pak ho fetchnout do toho gridu (mřížky)?

Chamurappi:
Nemyslím, že bys takovou trivialitu mohl svázat jakoukoliv licencí…

To pochopitelně ne:-) myslím, kdybych to na základě toho rozpracoval do komplexnějšího vizuálního správce. Tedy funkční interface pro adminy.

Za ten zoom díky, zkusím si s tím pohrát.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0