Autor Zpráva
Matess
Profil *
Ahoj na této stránce jsem našel tabulku univerzálních projevů.
Jak funguje ten systém, že to na sebe navazuje? Má to vůbec nějaký systém, nebo je to prostě ručně sepsáno tak aby to fungovalo?

Chtěl bych se zeptat jak něco podobného vytvořit? (Např. pro komentáře.)

Můžete mi někdo poradit (navést mě).
Děkuji
JaySee
Profil
Je to na stejném principu, jako taková ta dětská hra, kde se na překládaný papír píše přídavné jméno, podstatné jméno, sloveso, kde?, proč? ... vždycky vznikne celkem srozumitelná (více čí méně) smysluplná věta.

Takže když budu mít vícerozměrné pole tak jako je v té ukázce, co jste poslal, tak se nechá přes cykly vygenerovat veliké množství těch vět. Jsou to de-facto pemutace.

Ale nechápu, k čemu by to mělo sloužit u komentářů...
Warezov
Profil *
JaySee:

Ale nechápu, k čemu by to mělo sloužit u komentářů...
Napadá mě komentářový spam...
Matess
Profil *
JaySee:
Je to na stejném principu, jako taková ta dětská hra, kde se na překládaný papír píše přídavné jméno, podstatné jméno, sloveso, kde?, proč? ... vždycky vznikne celkem srozumitelná (více čí méně) smysluplná věta.
Můžete mi napsat nějaký příklad (nebo se víc rozepsat)? Nějak to pořád nechápu.

Warezov:
Napadá mě komentářový spam...
V podstatě ano. Mám databízi fotek a k ní je možné přidat komentáře.
Aby to tam nebylo prázdné, tak chci ke každé fotce přidat ze tři komentáře.
Jelikož těch fotek jsou stovky, tak ruční práce nepřipadá v úvahu. :-)
Again
Profil *
V českém jazyce skládáte větu z několika slovních druhů. Pokud vezmeme v úvahu například jednoduchou větu "Kočka leze dírou.", můžeme ji rozdělit na slova "Kočka", "leze", "dírou", přičemž "Kočka" je podstatné jméno, "leze" je sloveso a "dírou" je podstatné jméno. U scriptu, který by generoval větu bychom tedy potřebovali pole na jednotlivé slovní druhy (dle potřeby), potom bychom museli ošetřit pády a další věci (vzory, rody apod.).

Př:
Pole1 = kočka,pes
Pole2 = leze, utíká
Pole3 = plotem, dírou

Kdybychom generovali větu z těchto slov může nám vznikat třeba: "Pes leze plotem", "Kočka utíká dírou" apod. Čím větší slovní zásoba, tím více nesmyslů může vznikat ...
JaySee
Profil
Again:
Velmi výstižný příklad, děkuji za hbytější odpověď.

Ještě přidám, lze vzít v úvahu náhodné přidělování hodnot z polí, nebo systematické (inkrementace indexů) [zamezí se opakování] ... určotě by se nechal zapojit nějaký frazeologický mechanismus. Že smysluplnější kombinace se upřednostní.
Aleš Janda
Profil
Implementace výše zmíněného zadání, trošku poopravená. Také se s větší pravděpodobností znova použije ta část věty, která už nebyla dlouho použitá apod. V podstatě až během implementace člověka napadá, v čem to vylepšit.

Aby to tam nebylo prázdné, tak chci ke každé fotce přidat ze tři komentáře. Jelikož těch fotek jsou stovky, tak ruční práce nepřipadá v úvahu. :-)

Nejsem si jist, jestli to bude pro návštěvníky v něčem přínosné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0