Autor Zpráva
Under
Profil
Zdravím, plánuji vytvořit drobnou ajaxovou aplikaci(skript na serveru - PHP)
Jednalo by se o jednoduchý kvíz, v podstatě jednoduchá věc, ale s čím si pořádně nevím rady je to ajaxové provedení - tedy
že se každá odpověď hned odešle a až server dostane všechny odpovědi, vyhodnotí výsledek.

Napadá mě zhruba takovéto řešení:
Pro každý rozdělaný kvíz si vytvořím řádek tabulky - tam budou tři zásadní sloupce - počet otázek, počet špatných odpovědí a počet správných - to se bude při každé nové ajaxem odeslané informaci aktualizovat a když se bude počet odpovědí rovnat počtu otázek, vyplivne to výsledek.

Čeho se ale bojím je, že když člověk kvíz přeruší v půlce a začne znovu, může se databáze celkem rychle plnit. To bych pak asi musel nějak promazávat Cronem a s tím vůbec nemám zkušenosti. A za druhé si řikám, jestli takovýhle častý update by nebyl na db zbytečně moc zátěžový.
Jestli někdo mátě někdo s něčím podobným zkušenost, jsem vděčný za jakoukoliv radu.
Str4wberry
Profil
K čemu potřebuješ každou odpověď posílat na server?
Under
Profil
Nebudu to mít formou nějakého velikého formuláře ale postupných otázek - vyskočí otázka, uživatel odpoví - pak se rovnou dozví, jestli správně nebo špatně. Pak dostane další otázku. Na konci pak je ještě to celkové vyhodnocení.


Vlastně by to kontrolování mohlo být u klienta - kontroloval by to průběžně javascript a až na konci odeslal, ale tam by asi nešlo zabránit podvádění ne?
Keeehi
Profil
Under:
Tak nemusíš využívat databázi, ale využij pole $_SESSIONS.
Str4wberry
Profil
Ano, v případě, že podvádění moc nevadí, je vhodné si správné odpovědi poznamenat při načtení stránky a s AJAXovým odesíláním se vůbec neobtěžovat.
Under
Profil
Díky za odpovědi. Buď to nechám jen JS nebo zkusím ty sessions, díky:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0