Autor Zpráva
carbik
Profil *
Zdravím borci,
použil jsem patičku fixovanou ke spodnímu okraji podle http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997, všechno maká až na jednu věc. Patičku nemám centrovanou (a hlavní text taky ne).
Pokud půjdu striktně podle zmíněného návodu a nastavím v souboru styly.css u

#main {
width: 1024px;
...

pak je vše ok (teď je tam nastaveno: width: 100%;). Ale to se mi zkrátí i ta červená linka, která je pod menu. A tu bych právě rád chtěl mít nataženou na 100% šířky.
Já sám nejdem v tomto žádný odborník, ale několik hodin jsem si s tím už lámal hlavu. Je tedy možnét mít vše centrované (hlavní text samozřejmě ne) a přitom mít menu na 100% šířky okna?

Jedná se o tento web: http://www.servispcostrava.cz
yamainu
Stejně ji máš dělanou obrázkem, tak uprav obrázek na pozadí elementu <body> a udělej do něj červenou linku a odstraň ze stylů tu zbytečnost background-size: cover.
Za sebe říkám, že vzhledu tohoto konkrétního webu fixovaná patička nijak nepomůže a zbytečně si to komplikuješ. Například muset při takto jednoduchém rozložení psát do stylopisu hacky pro Operu je naprosto zbytečné.
To bych si spíš pohrál s tím, aby nebylo logo webu tvořelo obrázkem, když je to vlatně pouze textová informace. To by webu prospělo mnohem víc.
carbik
Profil *
Dík za tipy, logo jako text proč ne, to by šlo, to udělám. Ty hacky pro Opera jsem vložil dle zmíněného návodu, ale nezkoušel jsem jejich funkčnost, protože mi nešlo ani to co jsem chtěl. Jinak bych to vyházel.
Mě tam fixovaná patička tak nějak sedí, jinak máš pravdu, komplikuji si tím "život".
A to nejdůležitější nakonec udělat linku sólu a vyhodit ji, aby nebyla součástí menu mě napadlo, ale (pokud to nezabere moc času) co bych měl vložit do <body>, aby mi prohlížeč vykreslil červenou linku?
yamainu
Prostě červenou linku dokresli do obrázku pozadi.jpg a ve stylopisu zruš vlastnosti -*-background-size: cover, aby ti neměnil velikost.
carbik
Profil *
to taky testnu, za to nic nedam, diky
carbik
Profil *
Zde link uvádím link s původním problémem:
http://www.servispcostrava.cz/index_necentruje.html
S původním linkem budu pracovat a neodpovídal by dotazu na problém.
carbik
Profil *
Abych toto téma nenechal otevřené,
centrování patičky jsem nakonec vyřešil tak, že jsem patičku vytvořil jako obrázek a ten pak centrovat šel - do stylopisu jsem přidal tento zápis patičky:

background:url(img/pozadi_pata.png) no-repeat center;

Původní problém tím ale nebyl vyřešen, ale obejit. Nevím proč to nechce centrovat bez této pomoci.
Plaváček
carbik:

Nejlepším řešením je do absolutně pozicované patičky vrazit ještě jeden blok (DIV nebo odstavec) a ten vycentrovat. Nevidím v tom problém. Jinými slovy - absolutně pozicovaný footer bude mít šířku 100%, v něm zanořený blokový prvek s pevnou šířkou vycentruješ klasicky pomocí margin: 0 auto. Výška vnořeného bloku musí odpovídat výšce patičky, to je celkem jasné, myslím.
carbik
Profil *
Dík, je to přesně tak. Nejsem v tomto tak zběhlý, nenapadlo mě to.
Tímto je "problém" vyřešen.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: