Autor Zpráva
qweewq
Profil *
Ahoj,
snažím se stránku na http://kesala.hostzi.com/night/index.html upravit tak aby mělo vše nastaveno position:fixed, kromě divu s třídou ".obsah {}" ten musí rolovat... ale ty dva obrázky "mlhy" vedle divu potřebuju aby měli nastaveno "fixed". Snažím se toho docílit, ale nějak jsem se do toho zamotal... :) . Na server jsem nahrál tu verzi před mojí úpravou, protože ta už byla k ničemu.
Tak vás prosím jestli někdo má nějakou radu?...
Rellik
Profil
A jaký je problém těm obrázkům přidat nějaký class, který bude mít v css hodnotu fixed? Jinak stránka na kterou odkazuješ neexistuje, takže ti nikdo nic víc nejspíš neporadí...
qweewq
Profil *
jeste pred pul hodkou to slo, sam sem to zkousel, nevim co se stalo... pokusim se to opravit. pak to snad pochopíte...
qweewq
Profil *
no tak uz to de tady: http://kesala.hostzi.com/index.html
abych pripomel:
Problém konkrézně mám ten, že když nastavím identifikátoru "#oddil obsha" position fixed tak budu mít "zafixovanej" třídu ".obsah" kterou potřebuju mít jako jedinou bez position:fixed aby se ten obsah scrolloval jako jedinej na stránce.... tohle je logický ale nemůžu přijít na spůsob jak to udělat aniž bych celou stránku překopal...
díky za rady


Jestě mě napadlo jestli by nešlo těm obrázkům na pozadí nastavit background-attachment: fixed; aby nescrollovali se stránkou, ale zatím ani tato varianta mi nejde :(
Rellik
Profil
proč těm class mlha vpravo a mlha vlevo nenastavíš v css position: fixed; ?
qweewq
Profil *
to mě taky napadlo, ale když to tam dám tak ta mlha zmizí, i když nastavím overflow: auto nebo tak nějak....


teda sorry poslední můj příspěvek se vstahoval k position-attachment..
Když sem nastavil position: fixed tak se to docela rozhazelo, zkoušel jsem upravit, ale to by byla dost velka slatanina....
qweewq
Profil *
EDIT: Tak jsem dosáhl toho "zafixování", musel jsem jednotlivé prvky s nastaveným position:fixed obalit tivem s position relative a nastavenou velikostí. Jak do toho civim 24hodin tak jsem z toho celej mimo :) . Updatnul jsem ukazku http://kesala.hostzi.com/index.html. Je tam ještě jeden asi malej problém: První dva divy nevím proč ale jsou prohozené (menu má být pod obrázkem) tak kdyby jste někdo věděl tak plsss písněte protože nevim za jak dlouho na to zase přijdu.. :)


VŠE VYŘEŠENO. Nejspíš bych se měl omluvit, že jsem sem přidával vskutku nesmyslný příspěvek, šlo o drobné chyby a já na tom dlouho pracoval takže jsem byl unavený...
Rellik
Profil
qweewq:
šlo o drobné chyby a já na tom dlouho pracoval takže jsem byl unavený...
V těchto případech raděj všechno zavřu a nechám na další den.... Případně pokud není pozdě večer, sednu chvíli k TV a během toho mě napadne jak to asi opravit nebo co je špatně...
Když do něčeho hledím dlouho, tak pak kolikrát udělám nějakou malou chybu, třeba neukončím řádek ; a pak hodinu hledám proč to nejde...
No i když teď už mi to hlásí editor, takže tyto chyby už naštěstí nedělám... :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0