Autor Zpráva
Petr Ká
Profil
Ahoj

Potřeboval bych pomoct, případně "nakopnout" správným směrem s upload soboru pomocí PSP a JS. Vím že limit v php.ini nastavené hostingem lze obejít pomocí "rozřezání" souboru javascriptem, nebo chcete-li pomocí jQuery a následně jej spojit pomocí PHP scriptu na straně serveru.

Dále bych potřeboval aby script vracel procentuálně průběh uploadu.

Všem předem moc děkuji za rady, příklady nebo nějaký návrh ja toto zrealizovat.
pcmanik
Profil
Petr Ká:
Odkial vies, ze sa to da spravit rozrezanim pomocou javascriptu? Doteraz som o tom nepocul, ze by js vedel nejak manipulovat s binarnymi datami.
Petr Ká
Profil
pcmanik
http://www.google.cz/#q=jquery+chunked+upload
pcmanik
Profil
Petr Ká:
Vzhladom k tomu ze to nepodporuje IE, Opera a ani Safari myslim ze nema cenu sa s tym zaoberat... Naviac je to nedokoncene API, ktore sa moze menit, to by v buducnosti sposobovalo len dalsie problemy.
Petr Ká
Profil
pcmanik
Tento fakt jsem se nedočetl, nicméně, nějaké jiné řešení než rozřezání souboru na strane klienta mě nenapadá. Nějaký tip ?
Alphard
Profil
Petr Ká:
O jak velkých souborech se bavíme?
Petr Ká
Profil
pcmanik
Ve své podstatě a obecně o "neomezené" velikosti. V praxi se bude jedna o soubory velikosti mezi 50 - 200 MB.


Na hostingu mám limity:
post_max_size: 32 MB
upload_max_filesize: 32 MB
Alphard
Profil
Petr Ká:
Je-li to možné, použít FTP, často třeba pro importy databází, jinak mě nenapadá moc situací, kdy je to potřeba. Mají-li být na server pravidelně nahrávány velké soubory (download servery, video servery), nastaví se maximální velikost http uploadu na vyšší hodnoty.

Rozdělené souborů je v principu možné, ale ještě jsem se s tím nesetkal. Občas to tady někdo řeší manuálně.
Petr Ká
Profil
Alphard
FTP spojení mě samozřejmě také napadlo, ale nedovedu si ho představit v praxi pro např. 1000 uživatelů.
Alphard
Profil
Petr Ká:
Jestli jsou uživatelské uploady tak velkých souborů běžné, zvyšte limity. To FTP bylo myšleno spíš když něco potřebuje admin.
Petr Ká
Profil
Alphard
Limity zvednout nemohu - blokováno hostingem. Proto se snažím vymyslet nějaké sofistikované řešení, které bude v praxi reálně použitelné.
Keeehi
Profil
Petr Ká:
No javascriptem ty soubory asi dělit nepůjde, ale flash by to mohl zvládnout.
ninja
Profil
Petr Ká: Domluvte se s hostingem, nebo změňte hosting. Je to nejlepší, nejspolehlivější a pravděpodobně i nejlevnější řešení.
Petr Ká
Profil
Keeehi
Děkuji, díky tobě jsem přišel ke knihovně Plupload API, která

1) vybere nejlepší metodu pro daný prohlížeč - gears,html5,flash,silverlight,browserplus
2) Na straně klienta řeže soubory a odesílá je po blocích dat a následně je na straně serveru spojuje -> Přesně to, co jsem potřeboval.

ninja
Také mě to napadlo, ovšem na Wedosu by mi tento limit zdarma asi nezvýšili, přece jen je to hodně velký hosting :)
DoubleThink
Profil *
Petr Ká:
na Wedosu by mi tento limit zdarma asi nezvýšili
Řekl bych, že až těch tvých tisíc uživatelů uloží své dvousetmegové soubory, ozve se ti hosting na kus řeči úplně sám.
Petr Ká
Profil
DoubleThink
Ti už se mi ozývali několikrát zkrze jiný portál - vždy jsem jim objasnil přesný důvod a původ všech souborů. Nicméně jejich podmínky provozu znám velmi dobře a nic neporušuji :)
peta
Profil
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html
Bud tam mas 100MB, kam moc velkych souboru nedas. Nebo neomezene za penize. Ale v obou pripadech nepisi limit pro soubory. Kdybych to platil, tak urcite chci limit zvysit. Minimalne moznost ho nastavit pomoci htaccess.
Keeehi
Profil
peta:
100MB určitě nemá, protože tam fungují jen statické stránky.

Ale v obou pripadech nepisi limit pro soubory.
Limit pro velikost souborů umístěných na servru není psán, protože není. Jen ale omezení u upload_max_filesize 32M. A to tam napsané je. Stačí kliknout v tom výpisu na ten odkaz PHP 5.3.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0