Autor Zpráva
Alalala
Profil
Ahoj všici,

mám na stránce animované logo. Když se stránka načte, animace se spustí a vykreslí logo, kteé tam pak již zůstane. Celá animace ale trvá asi 10s, proto jsem ostatní odkazy na stránkách udělal pomocí Ajaxu (aby se animace nespustila znovu vždy, když návštěvník klikne na jakýkoliv odkaz). Co řeším ale za problém je, že animace se znovu spustí také v případě, že z ní odscrollujete a pak na ní najedete znovu. Nevíte někdo, jak tento "problém" (předpokládám, že implicitní chování anim. gifu) zrušit?

Předem díky za odpovědi.
weroro
Profil
Ahoj, nechcem ťa nútiť používať iné technológie, ale nebol by v tomto prípade lepší flash? Tam by si sa vyhol aj používaniu toho ajaxu. V každom prípade, by som skúsil riadne prekopať daný GIF a nastaviť v ňom časovanie alebo atribút stop. Či sa to dá aj cez HTML ja osobne neviem, pretože som sa stým nikdy nestretol.
Alalala
Profil
weroro,
Pokud by se mi to nepovedlo nijak jinak s tím GIFem, který mi už kamarád dodal a nějaký čas tou animací strávil, pak bych to udělal tím flashem. Nemám s tím dosud žádné zkušenosti, ale asi to nebude nic moc těžkého. Jen bych se tedy rád ještě jednou do davu zeptal na prvotní otázku, jestli přeci jen někdo nezná odpověď přímo na to...? Děkuji
Keeehi
Profil
Alalala:
A co to na konci té animace javascriptem na hradit za statický obrázek jpg a při dalším procházení mít v kódu už jen to jpg. Rozlišovat uživatele můžeš třeba pomocí cookies.
Ugo
Profil
Přikláním se ke Keeehi i když se mi vůbec nelíbí ta závislost na JS, ale funkční závada to neni tak co

případně by jeětě mohl jít dát přes animaci průhledný prvek, tak aby nedocházelo k onomu najetí na obrázek, ale na prvek nad ním. (např. odkaz s display:block)
Keeehi
Profil
Jelikož jde pouze o estetický prvek a navíc vyskytující se pouze při prvním zobrazení, myslím, že závislost na JS nevadí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alalalu:
proto jsem ostatní odkazy na stránkách udělal pomocí Ajaxu (aby se animace nespustila znovu vždy, když návštěvník klikne na jakýkoliv odkaz)
Uf. To je ten nejhloupější důvod pro AJAX, jaký jsem kdy viděl.
Cookie a načasované nahrazení za neanimovaný GIF budou mnohem lepší.


Reaguji na Uga:
dát přes animaci průhledný prvek, tak aby nedocházelo k onomu najetí na obrázek
Myslím, že mu nejde o najetí myší na obrázek, ale o posun stránky tak, aby byl znovu viditelný. Máš vysokou stránku, kdesi nahoře se animuje GIF, odroluješ dolu, vyroluješ nahoru a GIF jede od začátku — chová se tak pouze Opera, pokud vím.
Ugo
Profil
Chamurappi:
uff máš pravdu, znovu jsem si to musel důkladně přečíst. Už silně usínám :D

Alalala:
omlouvám se za klamné informace, na toto chování by překrytí bylo vskutku naprosto k ničemu.
Alalala
Profil
Děkuju všem za nápady, ten JS mě vůbec nenapadl. Jdu na to, to by mělo skvěle fungovat. A kdo nebude mít JS a bude mít Operu (Chamurappi má pravdu, chová se tak pouze Opera), bude se mu to hold přehrávat furt (nebo vůbec, to ještě promyslim). To už bude tak mizivý procento lidí, že to jistě vydrží.

Ještě jednou díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0